6.6 C
Prague
Sobota, 22 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview čtvrtfinále ČP playoff: Rozhodne Sparta o postupu v domácím prostředí?


  Po Liberci, který přešel přes Chomutov 4:0 na zápasy, postoupila do semifinále také Plzeň. Škoda potřebovala k postupu pět zápasů, pátý duel vyhrála 2:1 a celkově zvítězila v sérii proti Olomouci 4:1 na utkání. V semifinále zůstávají poslední dvě volná místa, Hradec Králové snížil stav série proti Mladé Boleslavi na 2:3 po včerejším domácím vítězství v poměru 4:2. Dvojici postupujících může už dnes doplnit Sparta Praha.

  HC Sparta Praha vs. PSG Zlín

  Sparťané zvládli suverénním způsobem oba venkovní duely a ze zlínského zimního stadionu Luďka Čajky si s sebou do Prahy odvezli dvě cenné výhry. Zejména čtvrté utkání se Pražanům vydařilo a podstatnou část utkání to vypadalo, že je na ledě pouze jedno mužstvo (4:1).

  Pražané na nic nečekali a vlétli na soupeře jako uragán. Poměr střel byl po první třetině vypovídající – 19:3 pro Spartu. Z velkého tlaku vytěžila Sparta vedoucí branku v podání kapitána Jaroslava Hlinky. Také druhé dějství se neslo v podobném duchu a zlínští hokejisté byli opět přestříleni – tentokrát v poměru 21:10. Hokejisté Sparty přidali další dvě branky, když se do černého trefili Lukáš Pech a v klasické přesilovce opět Hlinka. Pohodlný náskok Pražanů výrazně nenarušilo ani snížení z hokejky zlínského Zdeňka Okála, které přišlo až v polovině třetí části, třígólový rozdíl zařídil Petr Kumstát.

  PSG Zlín tak nepotvrdil domácí formu z druhé poloviny základní části či předkola playoff a prováhal srovnání série. Berani tak čelí vyřazení a pokud chtějí projít do semifinále, musí zvítězit třikrát v řadě. Naproti tomu Sparta napravila zaváhání ve druhém domácím zápase. Kromě výrazné střelecké aktivity (71 střel ve dvou utkáních) přidala navrch zlepšenou obrannou činnost mužstva a dokázala uhlídat Holíkovu formaci. Jako klíčové se ukázalo nasazení Tomáše Pöpperleho, který v brankovišti spolehlivě nahradil Dannyho Taylora. Pöpperle inkasoval ve Zlíně dohromady jen tři branky ze 48 střel.

  Zlín je na pokraji propasti, ukončí Sparta sérii dnes večer v O₂ areně?

  Stav série 3:1

  Středa 23. března – 5. zápas čtvrtfinále TELH:

  18:20 HC Sparta Praha – PSG Zlín


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.