6.6 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview čtvrtfinále ČP playoff: outsideři chtějí srovnat stav před stěhováním sérií.


  Oba úvodní duely sérií dvou nejlepších mužstev po základní části dopadly podle papírových předpokladů vítězstvím nasazených favoritů. Přesto průběhy zápasů v Liberci a v Praze byly daleko vyrovnanější, než napovídá například výsledek ze severu Čech.

  Bílí Tygři Liberec vs. Piráti Chomutov

  Liberečtí hokejisté měli od začátku prvního utkání více ze hry, ale stav po dvou třetinách byl nerozhodný 1:1, když na úvodní branku Michala Bulíře odpověděl v dresu Pirátů Michal Vondrka po přihrávce Romana Červenky. Ve třetí třetině nakonec naplno vygradoval tlak domácích Tygrů poté, co v poslední části vypustili na branku Roberta Kristana 27 střeleckých pokusů. Rozhodující branka padla v přesilové hře, Petr Vampola našel křižnou přihrávkou Michala Birnera. Poslední dvě branky přidal Michal Řepík včetně proměněného trestného střílení. Liberec tak zúročil velkou herní a střeleckou převahu, když Chomutov přestřílel v poměru 50:16, a zvítězil 4:1.

  Dá se očekávat, že v nastaveném trendu se bude pokračovat také dnes. Pirátům ale nezbývá, než přidat k trpělivé obranné hře také větší ofenzivní snažení. Cestou k úspěchu by měly být také přesilové hry. Piráti ve včerejším souboji nevyužili ani jednu ze tří příležitostí a zpětně toho mohou litovat. Hráči Liberce se dopustili jen tří faulů a nedá se předpokládat, že Chomutov bude mít k dispozici výrazně vyšší množství početních výhod. Piráti tak musí využít každou nabídnutou příležitost. Pokud bude Kristan pokračovat v dosavadních skvělých výkonech, bude naděje na výhru větší.

  Stav série 1:0

  HC Sparta Praha vs. PSG Zlín

  Také v Praze se odehrálo vyrovnané utkání a hosté ze Zlína zlobili Pražany po celý zápas. Sparťané vstoupili do utkání jako kdyby neměli žádnou zápasovou přestávku a po úvodní třetině vedli 2:0 po gólech Petra Kumstáta a navrátilce do extraligového playoff Jana Hlaváče. Druhý jmenovaný hraje playoff nejvyšší soutěže opět po devíti letech, ale na jeho výkonu to nebylo vůbec znát. Berani snížili před polovinou utkání v přesilovce, když se v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval Robert Říčka, který dorazil nahození Tomáš Žižky od modré čáry. Na snížení ale brzy zareagovala opět Hlaváčova formace, tentokrát úřadoval Michal Dragoun a připsal si tím už druhý bod večera. V poslední třetině se ukázal ve formě hrající Petr Holík, který bez přípravy propálil domácího brankáře Dannyho Taylora, a rozdíl ve skóre byl znovu jednobrankový. Přestože šli hosté za vyrovnáním, domácí uťali jejich snahu v přesilovce, kdy se trefil obránce Michal Čajkovský. Zlín pak do třetice snížil, ale gól Jiřího Ondráčka v čase 59:57 už jen udělal tečku za zápasem (3:4).

  Zlín však prokázal, že nebude snadným soupeřem, a pokud bude hrát disciplinovaně s důslednou organizovanou hrou, tak má šanci na úspěch nejen v dnešním duelu, ale také ve zbytku série. Pražané se rozhodli nasadit do branky Taylora, který odchytal slušné utkání, a vyčítat si může snad jen lacinější Holíkův gól. První zápas naznačil, že by mohlo padat více branek. Až další duely ale ukážou, komu to bude vadit méně.

  Stav série 1:0

  Čtvrtek 17. března – 2. zápasy čtvrtfinále TELH:

  18:00 Bílí Tygři Liberec – Piráti Chomutov
  18:20 HC Sparta Praha – PSG Zlín


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje