6.6 C
Prague
Sobota, 24 září, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview čtvrtfinále ČP playoff: obě série se přesouvají na led nenasazených týmů.


  Zatímco Liberec potvrzuje proti Chomutovu roli velkého favorita a v sérii vede po dvou domácích zápasech 2:0, Sparta ve druhém utkání narazila na nedobytnou zlínskou obranu a po jasné prohře si za stavu 1:1 musí vzít jednu výhru zpět ze zlínského kluziště. Podaří se to sparťanům už dnes?

  Piráti Chomutov vs. Bílí Tygři Liberec

  Bílí Tygři dokonale využili domácího prostředí a po totožných výsledcích (dvakrát 4:1) se ujali poklidného vedení v sérii. Druhý duel pod Ještědem se přitom vyvíjel pro liberecké hokejisty ještě nepříznivěji, než první utkání. Ve dvacáté minutě pouhých 27 vteřin před koncem úvodní třetiny zchladil domácí hráče i diváky Brett Skinner, který využil přesilovou hru Pirátů. Hosté umocnili tlak v prostřední části, kdy přestříleli Liberec 10:4, ale byli to paradoxně domácí, kteří dvakrát udeřili z pouhých čtyř střel na branku. Nejprve se prosadil Branko Radivojevič ve vlastním oslabení, poté se v polovině utkání radoval z gólu Martin Bakoš, který naopak skóroval v přesilovce. Liberec od té doby převzal otěže zápasu a v poslední části přidal dvě uklidňující branky navrch z hokejek Petra Jelínka a Martina Ševce.

  Piráti se v herním projevu Liberci vyrovnali a totéž platí i o střelecké aktivitě (28:31), ale opět rozhodla hra speciálních formací. Chomutov musí na domácím ledě podat podobný výkon jako ve 21. kole, kdy Piráti porazili Bílé Tygry 3:2 v prodloužení. Pouze při nízké liberecké produktivitě mají chomutovští větší naději na dobrý výsledek, neboť v letošním playoff se Piráti trápí hlavně střelecky. Dvě vstřelené branky ve dvou zápasech nemohli zaručit úspěch a pokud se po dnešním zápase Piráti nevzpamatují v ofenzivě, mohou se dostat na pokraj vyřazení už po třech zápasech. Přidá se někdo k Romanu Červenkovi, který má v týmové produktivitě při zisku osmi bodů (3+5) pětibodový náskok před druhým v pořadí obráncem Skinnerem (3+0)?

  Stav série 0:2

  PSG Zlín vs. HC Sparta Praha

  Zlínu se proti Spartě podařilo navázat na dobrý závěr prvního čtvrtfinálového souboje a díky rozhodující pasáži ve druhé třetině, ve které berani skórovali celkem třikrát, zvítězili ve druhém utkání 4:0 a za stavu 1:1 na zápasy se série stěhuje na zimní stadion Luďka Čajky. Ševci tak splnili cíl jedné výhry na ledě soupeře po perfektním týmovém výkonu podpořený neprůstřelným Liborem Kašíkem. Po první bezbrankové třetině udeřili hosté třikrát v průběhu sedmi minut. Po delší přestávce se gólově prosadil Roberts Bukarts, který zužitkoval přesilovou hru. Útok Petra Holíka přidal také druhou branku, tentokrát se trefil Robert Říčka. Vydařenou zlínskou pasáž završil o minutu později Tomáš Čachotský a třetí inkasovaná branka znamenala konečnou pro brankáře Sparty Dannyho Taylora, jehož místo zaujal Tomáš Pöpperle. Ve třetí třetině propálil Pöpperleho v početní výhodě Zdeněk Okál a stanovil konečný výsledek zápasu.

  Pražané se nedokázali vyvarovat vyššího počtu vyloučení a v oslabení dvakrát inkasovali. Vynikající výkon podal ve zlínské brance Kašík. Kdo bude stát v brankovišti Sparty ve třetím duelu je otázkou, ale dá se očekávat, že po nevýrazných výkonech Taylora by příležitost od začátku mohl dostat Pöpperle. Zdá se, že fantom letošního playoff Petr Holík je k nezastavení a v sedmi zápasech už má devět bodů. Pokud chtějí sparťané v sérii uspět, musí být Pražané při jeho bránění důslednější. Ve dvou zápasech byl šikovný útočník u tří branek (1+2).

  Stav série 1:1

  Neděle 20. března – 3. zápasy čtvrtfinále TELH:

  17:00 PSG Zlín – HC Sparta Praha
  17:50 Piráti Chomutov – Bílí Tygři Liberec


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje