6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview 50. kola WSM Ligy – Poslední šance pro Motor a Třebíč


  50. kolo otevře zápas mezi Motorem a Kladnem. Pro oba týmy to bude velice důležité utkání, jelikož Rytíři mají právě na druhé Budějovice náskok pouhých šesti bodů a vítězství ve skupině zatím nemají vůbec jisté. Klub Jaromíra Jágra v minulém kole padl po samostatných nájezdech s Přerovem 3:4. Překročil sice 100 bodovou hranici, ale pořád si musí hlídat záda, jelikož i přes porážku v minulém kole s Mostem má Motor stále šanci na první místo ve skupině. Odskočí Kladno a definitivně si zajistí první flek, nebo se situace ještě zdramatizuje? Sledujte už od 17:30!

  Z porážky Českých Budějovic by však netěžilo jen Kladno, ale i Jihlava. V případě porážky Motoru by mohla Dukla poskočit na druhou příčku už v tomto kole. Na domácím ledě ale bude muset přetlačit předposlední Most, který se závěrem základní části nabírá obdivuhodnou formu. V únoru ještě ani jednou nezaváhal a ze všech tří zápasů dokázal odvést plný počet bodů.

  Šumperk má sice stejně bodů, ale je na tom opačně než Most. Zatímco Most září a sbírá body, draci se propadli na poslední místo a v posledních zápasech chodili od porážce k porážce. V minulém zápase sice konečně dokázali vyhrát, ale ze dna je to neodlepilo. A Prostějov? Ten nasázel v únoru už deset gólů a to ještě hrál o jedno utkání méně, takže Jestřábi mohou být spokojení.

  Benátky nad Jizerou měli ke konci ledna úžasnou sérii pěti vyhraných zápasů v řadě, během níž si poradili s našlapanou Duklou, ale i silným Havířovem. Poslední dvě utkání však nevyšly vůbec podle jejich představ. Nejenže nedokázaly vydolovat ani jeden bod, co víc nedokázaly ani vstřelit branku. To Přerov na pátém místě už odskakuje šestému Havířovu a nezdá se, že by ho z této pozice někdo měl sesadit. Navíc v posledním duelu skolili aktuálního lídra a zlepšili si tak náladu.

  Osmá Kadaň ještě živí naději na postup z šestého místa, aby si ji udržela, tak musí porazit Litoměřice, nejlépe za tři body. V případě prohry Prostějova a Havířova by se tak ztráta značně snížila. Ovšem jak Havířov, tak i jeho sok Třebíč budou mít v tomto kole velkou motivaci. Oba dva celky si totiž nemohou dovolit prohrát, pokud se chtějí posunout v tabulce výš. Co se týče umístění, tak větší motivaci bude mít rozhodně Třebíč, která zatím okupuje nelichotivé jedenácté místo a na předkolo ztrácí jen tři body.

  V posledním zápase bude domácímu Ústí nad Labem stát v cestě Slavia. Oba dva soupeři v minulých kolech nedokázali rozhodnou v základní hrací době a tak se nastavovalo. Ústí podlehlo už po prodloužení 5:4, zatímco Slavia dokázala zápas nakonec urvat v nájezdech.

  10. února – 50. kolo

  17:30 ČEZ Motor České Budějovice – Rytíři Kladno
  17:30 HC Dukla Jihlava – HC Most
  18:00 HC ZUBR Přerov – HC Benátky nad Jizerou
  18:00 HOKEJ ŠUMPERK 2003 – LHK Jestřábi Prostějov
  18:00 Hokej Ústí nad Labem s.r.o. – HC Slavia Praha
  18:00 HC Stadion Litoměřice – SK Kadaň
  18:00 HC AZ Havířov 2010 – SK Horácká Slavia Třebíč


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje