6.6 C
Prague
Sobota, 22 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview 49. kola WSM Ligy – Duel druhého Motoru proti předposlednímu Mostu


  Už se nám pomalu začíná vyjasňovat, které týmy budou hrát play-off, a které naopak budou muset obhajovat svou prvoligovou příslušnost. Zajímavé souboje nás ještě čekají ve středu tabulky, kde si na šesté místo brousí zuby hned tři mužstva! Ani rozdíl mezi 10. a 11. příčkou není zas tak velký a tak bude rozhodně strhující poslední čtyři kola sledovat.

  Dnešní porci utkání otevře duel mezi týmem ze špice tabulky a družstvem z jeho dna. Řeč je o klání Mostu proti Českým Budějovicím. Most dokázal v posledních dvou kolech sesbírat plný počet bodů, ovšem to už mu postup do vyřazovací části nezajistí. Na desáté místo ztrácejí dvacet bodů a tým Josefa Beránka už se soustředí spíše na zápasy o udržení, které je v následujících týdnech čekají. To Motor má mnohem příjemnější starosti. S 94body se nachází hned za vedoucím Kladnem a v dnešním kole se mu bude chtít přiblížit.

  Třebíč si v posledním kole zkomplikovala šance na postup do předkola. Proti tehdy ještě poslednímu Mostu prohrávala už od první třetiny 2:0 a ani dva góly v poslední části nepřinesly kýžené ovoce. Dnes tedy bude muset přeřadit alespoň o jednu rychlost navíc, jelikož je čeká Jihlava. Ta vyhrála poslední tři zápasy a v tom posledním dokonce vynulovala Kadaň.

  Benátky nad Jizerou a Šumperk, to jsou dva týmy, jimž už v podstatě o nic nejde. Benátky v minulém kole ztratily alespoň teoretickou šanci na play-off a Šumperk se zase propadl na úplné dno tabulky. Bude se tedy jednat o duel, v němž půjde především o čest.
  V dalším střetnutí zase půjde o hodně. Kadaň i Havířov ještě pokukují po šestém místečku zajišťujícím přímý postup do čtvrtfinále. Kadaň je na tom co se týče umístění i bodů nejhůře a tak potřebuje (v nejlepším případě) vyhrát za plnou gáži. Havířov samozřejmě také bude bažit po plném zisku, protože pokud půjde vše podle plánu, mohou obsadit šestou příčku už dnes. To by ale musel právě šestý Prostějov prohrát na domácím ledě s Ústím nad Labem.

  Slavia v minulém kole neuspěla proti Havířovu a pokud nezabere, bude se moci strachovat o své místo v elitní čtyřce, jelikož na záda už ji dýchá Přerov. Ten dokázal v posledních šesti utkáních bodovat a čtyři z nich dokoce vyhrál. To jeho soupeř Kladno předvádí v poslední době kolísavé výkony a mohl by být vítanou kořistí pro rozjetý Přerov.

  8. února – 49. Kolo
  17:30 HC Most – ČEZ Motor České Budějovice
  17:30 SK Horácká Slavia Třebíč – HC Dukla Jihlava
  17:30 HC Benátky nad Jizerou – Hokej Šumperk 2003
  18:00 SK Kadaň – HC AZ Havířov
  18:00 HC Slavia Praha – HC Stadion Litoměřice
  18:00 LHK Jestřábi Prostějov – Hokej Ústí nad Labem s.r.o.
  18:00 Rytíři Kladno – HC ZUBR Přerov


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.