6.6 C
Prague
Sobota, 1 října, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview 46. kola WSM Ligy – Slavia v Mostě, Benátky v Havířově


  Po dvoudenní pauze na nás čeká další porce zápasů WSM Ligy. České Budějovice se v Kadani na vítězství v minulém kole poměrně nadřely. Kadaň až do třetí třetiny dokázala na všechny branky odpovědět, na tu čtvrtou už ale nezbyly síly a Budějovice si tak upevnili druhou příčku. V sobotu se proti předposlednímu Šumperku pokusí předročit devadesáti bodovou hranici. Jejich soupeř i přesto, že dokázal vstřelit pět branek ve dvou zápasech z posledních tří, vyhrál jen jediný. V tom posledním padl až po nájezdech proti hostujícímu Ústí nad Labem, které dokázalo smazat třígólové manko a nakonec vyhrát.

  A právě Ústí čeká na domácím ledě Přerov. Ten zatím drží osmé místo s náskokem šesti bodů na svého soka. Šance na přímý postup do čtvrtfinále ale také nejsou nereálné. Na šesté místo Zubři ztácí jen dva body a s malou pomocí Třebíče a Benátek nad Jizerou na něj mohou poskočit už po 46. kole.

  Kladeňáci jsou zatím v naprosté pohodě. Tabulku vedou s náskokem sedmi bodů a už dnes se mohou výrazně přiblížit k stobodové hranici. Výraznými zbraněmi by proti domácím Litoměřicím měli být skvěle hrající David Stach a Vítězslav Bílek, kteří okupují první dvě místa v počtu nasbíraných bodů v této sezóně. To domácí už by se měli mít na pozoru, jelikož desáté místo drží už jen s čtyřbodovým náskokem na Třebíč.

  HC AZ Havířov zatím okupují sedmé místo v tabulce, bodový rozdíl mezi pátým a sedmým místem je však zanedbatelný a může se tak stát, že sok rozjetých Benátek nad Jizerou může poskočit až o dvě příčky výš. Nečeká je ale žádný snadný soupeř. Hosté totiž v minulém kole dokázali zdolat Jihlavu a drží tak sérií tří vítězství v řadě. Dokáží ji v sobotu prodloužit?

  Dukla bude muset proti Jestřábům zabrat, pokud nechce zůstat na čtvrté pozici. Domácí celek totiž prohrál už dva zápasy v řadě. Na tom by možná nebylo nic divného, pokud by se nejednalo o týmy z opačných konců tabulky. V minulém kole padli s dvanáctým celkem, dva dny před tím s prvním Kladnem. To Prostějov se zatím může radovat z pevné obrany a spolehlivého maskovaného muže. Jestřábi totiž v posledních dvou zápasech dostali jen dva góly a k vítězství jim tedy v obou duelech stačily jen dvě branky. Jestli předvedou stejný výkon i proti Jihlavě zjistíme už v 17:30.

  Ve stejný čas nás čekají poslední dva zápasy mezi Davidem a Goliášem, tedy Mostem a Slavií, Třebíčí a Kadaní. Most už je bez reálných šancí na play-off, Třebíč se ještě může dotáhnout, ale proti Pražanům to budou mít těžké.

  Sobota 30. ledna – 46. kolo
  17:00 ČEZ Motor České Budějovice – Hokej Šumperk 2003
  17:00 Hokej Ústí nad Labem s.r.o – HC ZUBR Přerov
  17:00 HC Stadion Litoměřice – Rytíři Kladno
  17:00 HC AZ Havířov 2010 – HC Benátky nad Jizerou
  17:30 HC Dukla Jihlava – LHK Prostějov
  17:30 HC Most – HC Slavia Praha
  17:30 SK Horácká Slavia Třebíč – SK Kadaň

  Zdroj obrázku: flashfoto.cz


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje