6.6 C
Prague
Pondělí, 26 září, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview 44. kola WSM Ligy – Kladno v Jihlavě, Kadaň hostí Slavii

  44. kolo WSM Ligy pokračuje raketovým tempem. Už v pondělí se odehraje další část v níž se střetne tradičně čtrnáct týmů v sedmi zápasech.


  O půl šesté budeme moci sledovat čtyři zápasy, mezi nimiž vyčnívá utkání Kladna s Jihlavou. První Rytíři vedou tabulku už jen o šest bodů a na záda jim dýchá právě Dukla, která v tomto střetnutí může stáhnout náskok na pouhé tři body. Kladno si v posledním zápase poradilo s Mostem, nebylo to však přesvědčivé vítězství, jelikož ještě několik minut před koncem vedli domácí 3:0, ovšem Most dokázal skóre zdramatizovat a i díky sérii vyloučení Rytířů měl na holi vyrovnání, kterému však domácí celek dokázal zabránit. V Jihlavě měl zápas podobný ráz, s tím rozdílem, že Dukla dokázala vsítit tři branky během jedné třetiny, čímž vlastně vyhrála celý zápas.

  Ani Motor, který se utká Ústím nad Labem není úplně bez šance na výhru v základní části, pokud by se ale chtěla přiblížit, musela by v tomto zápase bodovat, nejlépe naplno. Ústí v minulém kole zlomilo sérii čtyř porážek v řadě a nyní bude usilovat o novou sérii, tentokrát však vítěznou, jelikož na postupovou osmou příčku ztrácí už pět bodů a pokud se chce podívat do vyřazovací části, tak už musí zabrat.

  Ve stejný čas začínají střetnutí mezi Jestřábi z Prostějova a Třebíčem, posledním Mostem a Benátkami nad Jizerou, které zatím okupují dvanácté místo. Prostějov je zatím na pěkném osmém místě, Třebíč okupuje 11. místo s 58 body, ovšem rozdíl mezi těmito týmy je pouze sedmibodový a tak o motivaci na tento zápas není pochyb. Most už pomalu vyhlíží baráž, zato Benátky nad Jizerou mohou po povedeném minulém zápase přidat další body a upevňovat si dvanáctou příčku a možná i pomýšlet na vyšší pozice.

  Poslední porce zápasů se sehraje v 18:00. Proti předposlednímu Šumperku se postaví domácí Litoměřice, které proti Ústí v minulém kole téměř do konce druhé třetiny (39:21) držely bezbrankový stav, ale nakonec kvůli této brance a poměrně rychlém gólu z druhé třetiny podlehly domácím 3:1. To Šumperk sehrál na góly bohatý zápas a ještě ve třetí třetině to vypadalo, že by si mohl dokráčet k tříbodovému zisku. Havířov ale dokázal nepříznivý stav 3:5 ve třetí třetině zvrátit a vyhrát nad Šumperkem 6:5.

  A právě Havířov sehraje další utkání proti Přerovu. V Havířově i Přerově zatím mohou být spokojení. Oba dva týmy zatím okupují postupové příčky a v případě, že by jeden z týmů bodoval naplno mohou poskočit o místo výš, což by pro domácí celek znamenalo páté místo a pro hosty šesté. Havířov by však musel doufat ve výhru Slavie, která bude soupeřem domácí Kadaně, jenž se právě nachází na pátém místě.

  Autor fotografie: Benyho galerie

  WSM Liga na Facebooku


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje