6.6 C
Prague
Středa, 1 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview 2. semifinále WSM Ligy – Dokáže Ústí znovu pozlobit Jihlavu?


  O prvních vítězích už máme jasno a v úterý nás tedy čeká další semifinále, ve kterém se dozvíme, zda-li vítězné týmy navýší svůj náskok, nebo se série zdramatizují.

  HC Motor České Budějovice – HC Slavia Praha

  V 17:30 pokračuje v Českých Budějovicích druhý souboj mezi místními a Slavií. Pražský klub pokračoval v krasojízdě i v Budějovicích a zaslouženě vede sérii 1:0. Před zaplněnou Budvar arénou otevřel skóre v čase 9:38 Pavel Kašpařík a Slavia vedla. Hosté do konce třetiny nabídli svému soupeři tři přesilovky, ty však Motor nedokázal zužitkovat a do šaten tedy odcházeli s mankem 1:0. I druhou část načali lépe hosté, kteří se po jedenácti minutách hry dokázali znovu prosadit. Jediné pochybení domácích potrestal v přesilovce János Vas. V 35. minutě Motor snížil a uzavřel tak i skóre druhé třetiny. V té poslední padla už jen jedna branka a to do sítě domácího klubu. Na 3:1 zvyšoval v čase 45:00 David Šafránek. Hosté už potom dvougólové vedení uhájili a vyhráli v Českých Budějovicích 3:1.

  Stav série: 0:1

   

  HC Dukla Jihlava – Hokej Ústí nad Labem s.r.o.

  Ústí v prvním zápase semifinále ukázalo, že bude kousat a připadný postup Jihlavě nedá zadarmo. Hosté na Dukle třikrát vedli, ale nakonec padli po samostatných nájezdech. Už v sedmnácté sekundě otevřel skóre Jan Kloz a toto vedení hájili hosté až do osmnácté minuty, když po nahrávce Mihy Štebiha pohotově vyrovnal Josef Skořepa. I přes značný tlak domácích dokázal Volke udržet stav 1:1 až do 38. minuty, v níž využil přesilovku Antonín Meslka a Ústečtí znovu vedli. Ve třetí třetině to byla taková přetahovaná. Nejdřívě v čase 49:01 vyrovnal Vojtěch Zadražil, načež zase o devatenáct sekund později udeřili hosté a Jihlava se znovu musela hnát za vyrovnáním, které přinesl o dvě minuty později Tomáš Harkabus. V prodloužení i přes přesilovku Dukly gól nepadl a tak se muselo rozhodovat v prodloužení. Dvě série, ve kterých mimo jiné hosté poslali samé obránce, nerozhodly, pak ale přišla série třetí a Tomáš Harkabus. Ten svůj nájezd proměnil bravurně a tak bylo na Jaroslavu Roubíkovi, aby se pokusil tento zápas ještě zvrátit. Mířil ale nepřesně a tak si Dukla připsala první vítězství v semifinále.

  Stav série: 1:0

   

  15. března – 2. semifinále

  17:30 HC Dukla Jihlava – Hokej Ústí nad Labem s.r.o.

  17:30 HC Motor České Budějovice – HC Slavia Praha

   

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje