6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Premiéra Zlína v EL: S nulou vzadu, ale také s rozpaky

  Ševci mají první body z Evropy. V dnešním deštivém utkání s Sheriffem Tiraspol sice nedokázali vsítit branku, zároveň však ani neinkasovali. Jaká byla premiéra Zlína v Evropské lize?

  Hrůzostrašný začátek

  Zlínští jako by zůstali myšlenkama ještě někde v kabině. V kombinaci s nováčkovskou nervozitou na začátku utkání doslova hořeli. Kdyby nepředvedl v 6. minutě fantastický zákrok Dostál proti Jairo da Silvovi a zlínské hrubice dokázali hosté lépe potrestat, mohlo být po pár minutách vymalováno. Stejně tak úvodní minuty 2. půle se nesly ve znamení rozpačitého výkonu domácích a šancí Tiraspolu.


  Jiráček lídrem

  Od samého začátku bylo patrné, kdo ve žlutém dresu má pro strach uděláno. Petr Jiráček se zhostil role kapitána s velkou vervou a ukázal, že Zlín v něm bude mít spolehlivou osobnost, která strhne ostatní. Bývalý reprezentant nepanikařil, sbíral míče a distribuoval je spoluhráčům. Několikrát šel navíc úspěšně do skluzu, čímž chtěl mužstvo vyburcovat.

  Je kam sáhnout

  Výkon zlínských borců měl sice od ideálu daleko, jedno pozitivum je ale jistě vhodné zmínit. Na lavičce sedí borci, kteří jsou schopni změnit dění na hřišti. Střídající Bartošák i Džafič hru Zlína výrazně oživili. Takové „náboje“, jak kouč Páník nazývá vlky číhající mezi náhradníky, Moravané v minulosti neměli.

  Herní výkyvy

  Jak již bylo psáno, začátky obou poločasů nepotkaly hráče Zlína v ideálním rozpoložení. Naopak jejich závěr snesl přísnější měřítko. Hra překvapivého účastníka Evropské ligy je i vlivem velkých změn v kádru nesourodá, lepší pasáže střídají výrazně horší, nadějné momenty se misí s nepřesnostmi. Ševci mají stále na čem pracovat.

   

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje