6.6 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Pamatujete na Nizozemce v barvách českého národa? Jak se mu nyní daří?


  Český fotbal ve svých řadách vítá kvalitní cizince zřídkakdy a co se týče reprezentace, oproti ostatním zemím rozhodně nemáme žádnou multikulturní sféru. Samozřejmě by nebylo pravidlem, kdyby se neobjevila výjimka.

  V minulosti jsme mohli vidět například kanadského hráče Jacoba Lenskyho, který ale raději kvůli absolutní neznalosti češtiny a ne příliš kvalitní morálce skončil opět mezi javorovými listy. Mnohem lépe zapadl Theo Gebre Sellasie, který patří mezi stabilitu reprezentace a nejen to, i německého Hamburku. Ale ještě o několik let dříve jsme v reprezentační jednadvacítce mohli vidět i téměř ryzího Nizozemce a to Paula Quastena.

  Amsterdamský rodák, který letos oslaví již dvaatřicet let, si mohl vyřídit dvojí občanství a tak také udělal. V devatenácti, tedy roku 2004 odkopal šest mačů za reprezentační U19, za jednadvacítku se mu podařilo nastoupit dvakrát.

  Tehdy hrál za Volendam, kde roku 2008 skončil. Následně jej kroky zavedly do „Galáskova“ Tilburgu, kde setrval roky dva a posléze posílil Almere City.

  A za druholigový nizozemský celek hraje levý bek doposud, jelikož patří mezi širší členy kádru. Odehrál celkem 7 ligových zápasů, přičemž jen dvakrát jako střídající hráč, jak lze vidět, patří do rotačního systému týmu, který bojuje druhým rokem o postup mezi nizozemskou elitu. Jelikož je na sedmém místě a až devátá pozice v holandském druholigovém systému zaručuje týmům možnost bojovat v play off, je dost možné, že dalšího Čecha uvidíme v první nizozemské lize.

  Pro Almere by to bylo napravení loňské sezóny, kdy skončil až ve finále play off a historický počin klubu, který byl založen roku 2001 a nikdy si nezahrál první ligu, by byl dokončen.

  [ssba]

   


   

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje