novinky
More

Mohlo by Vás zajímat

Karma existuje! Rozhodčí tlačili, ale spravedlnost rozhodla!

3. kolo naší domácí ligy už máme úspěšně za sebou, všude už proběhli pozápasové rozhovory a nyní přichází na týden okolo české ligy ticho po pěšině. My se      zaměříme na to, co se kontroverzního stalo, co nás zaujalo a co nás bude čekat příští víkend.

Sobotní fraška v Jablonci

„Peltův“ stánek se stal v sobotu místem, kde se odehrálo utkání se Slováckem. Nominován byl na utkání uznávaný sudí Radek Příhoda, který má za sebou i mezinárodní účast nebo Berbrův zátěžový test, kdy mu během víkendu naservíroval dvě utkání (druhý zápas byl šlágr Plzně se Spartou. To, co se stalo v Jablonci byl, ovšem hrubý přehmat. Jablonec se dostal do vedení po šesti minutách, zápas kontroloval a hrozil. Po tečované střele hosté se štěstím vyrovnali a domácí začali nervóznět. Když v 77. minutě Marek Havlík zavěsil na 1-2 na „Střelnici“ spustili fanoušci na domácí pískot. Po pár minutách srovnal střídající Ondřej Mihálik. Hlavní slovo si vzal sudí Příhoda. Komentátor nazval penaltu v 87. minutě hodně přísnou, nyní lze považovat tento zákrok za vymyšlený a nesmyslný. Faul byl údajně písknutý po faulu Reinberka na Mikulíka, ovšem ke kontaktu nedošlo a Miroslav Pelta si mohl mnout ruce. Jen na chvilku. Domácí Wágner přestřelil z penaltového puntíku a týmy si spravedlivě rozdělily po bodu.

Sešívaní se hledají!
    Rozhodčí už se našli?

To bylo zase trápení…. Znovu se ukázalo, že když rozhážete miliony, nemusí to znamenat úspěch. Hra Slávie je velmi kostrbatá, hráči by potřebovali minimálně ještě půl roku, než se sehrají, jenomže na to není čas. Liga je v plném proudu a to už ve čtvrtek změří síly s belgickým Anderlechtem.

Jihlava, která doma v prvním kole potrápila Plzeň ukázala, že se soupeře nebojí a Ikaunieks poslal domácí před velmi slušně zaplněným stadionem do vedení. Nyní se zaměřmě na dvě sporné situace. Po přestávce hosté srovnali, ovšem z ofsajdu! Hušbauer dorážel, ale posila Van Kessel míč tečoval do brány.. Jenže podle pravidel, když Hušbauer střílel, byl před Van Kesselem jen obránce Urdinov, jenž stál na brankové čáře. Před Van Kesselem by v té době měli stát správně minimálně dva hráči soupeře. Je pravdou, že celou situaci zkomplikoval vyběhnutí brankář Hanuš, nic na tom nemění, že branka neměla být uznána.  V 61. Bylo ještě více horko. Po údajném kontaktu Petera Šulka s Milanem Škodou a hosté měli příležitost pokutového kopu. Opakovaný záběr spíše ukazuje, že Škoda nakopl Šulka, proto nesmyslná penalta. Když pískl sudí Jílek penaltu, tak si vzal do rukou míč shodně kapitán Slávie Jílek, ovšem nechal vyniknout Hanuše, a tak se znovu potvrdilo to, co v Jablonci, že tento víkend zvítězila spravedlnost.

Tak doufejme, že budou aktéři rázně potrestáni a nebude platit staré známé pravdilo: „Silnější pes m*dá“!