6.6 C
Prague
Sobota, 22 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Jamie Benn se Dallasu upsal až do roku 2025


  Hokejový celek Dallas Stars se dohodl se svým kapitánem Jamiem Bennem na prodloužení smlouvy až do roku 2025. Klub tuto informaci oznámil jen den poté, co se Benn podrobil operaci břišního svalu. Kapitán Hvězd měl sice stále platný kontrakt, tým si jej však projistotu pojistily na dalších osm let, což mu přinese výdělek témeř 76 miliónů dolarů, tedy asi 1,86 miliardy korun. „Stars jsou jedinou organizací, kterou znám, a Dallas je mým domovem,“ uvedl útočník ve svém prohlášení.

  Historie tohoto hráče ale zezačátku nevypadala nijak zářně. Dallas, který je jeho prvním klubem, si jej v Draftu 2007 vybral až v pátém kole na celkově 129. pozici. Zajímavostí také jistě je, že v týmz působí spolu se svým starším bratrem Jordiem. Osmadvacetiletý bek je však typově zcela odlišným hokejistou.

  Spoluhráč Aleše Hemského a Radka Faksy nasbíral v základní části uplynulé sezóny 89 bodů (41+48) a umístil jej na druhé místo v tabulce produktivity, v níž se umístil za Patrickem Kanem. Nemusí mu to však být líto, protože jednu Art Ross Trophy, udělovanou nejproduktivnějšímu hráči, už získal o rok dříve se ziskem 87 bodů (35 + 52).

  Bylo by s podivem kdyby taková hvězda unikla hledáčku reprezentace. Jamie má ve své sbírce už i medaili, když na olympijských hrách v Soči slavil s Kanadou zlato. Další reprezentační akce se sice měl zúčastnit v srpnu, jenže kvůli zmíněné operaci břišního svalstva je jeho start na Světovém poháru vážně ohrožen.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.