6.6 C
Prague
Sobota, 1 října, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Jak zvládnout distanční výuku? Online podklady do ruky

  Vzdělávání v domácím prostředí proběhlo v jarních měsících a pokračuje i v tomto podzimním období. Zvládnout distanční výuku není lehké ani pro rodiče, ani pro samotné děti, dospívající mládež a v neposlední řadě ani pro učitele. Jak přečkat období distanční výuky a získat nové dovednosti v domácím prostředí? Se vším vám pomůže chytrá technika a online podklady od pedagogů.

  Bez moderních technologií je distanční výuka takřka nemožná

           Učitelé a profesoři využívají moderní komunikační techniku a internet k tomu, aby svým žákům a studentům předali podklady k učivu. Řada rodin však naráží na jistá omezení a je nucena zakoupit si počítač a zřídit internetové připojení do domácnosti. Studijní materiály je ale zapotřebí vytisknout, zvlášť když do nich žáci doplňují domácí úkoly nebo si zaškrtávají důležité informace. Nemusíte hned pořizovat profesionální tiskárnu. Postačí vám základní černobílá tiskárna, ale rozhodnout se můžete i pro multifunkční černobílou tiskárnu.

  Přesvědčte se o výhodách tištěných studijních materiálů

           Vytištěné studijní materiály mají mnoho výhod: praktické a zdravotní. Nemusíte je dohledávat v emailu a listovat v nich na počítači. Tištěné materiály můžete vzít kdykoliv do ruky a zapisovat si do nich poznámky. Navíc studenti mají jistotu, že na papíry nesahal nikdo jiný a nemohou se nakazit. Mezi další výhody patří:

  ·         dobrá kvalita tisku

  ·         čtení delších celků textu bez únavy a bolesti očí

  ·         snadné vyhledání informací v textu

  ·         přehled o obsahu textu

  ·         psaní dodatků k textům

  Multifunkční černobílé tiskárny s mnoha funkcemi

           Multifunkční tiskárny zvládnou více funkcí, například skenování, faxování, kopírování, tištění dokumentů a tisk fotografií. Vybrat můžete laserovou nebo inkoustovou tiskárnu. Zatímco inkoustová tiskárna má nižší pořizovací cenu, laserová tiskárna má levnější náklady na tisk. Černobílé typy multifunkčních tiskáren jsou cenově příznivé a můžete si u nich sjednat prodlouženou záruku.

  Úskalí distanční výuky, aneb s čím rodiny bojují

  Mnoho žáků a studentů bojuje s tím, že jim učitelé dávají nadměrné množství domácích úkolů a učiva. Někdy nerozumí zadání a nemají možnost to ihned zkonzultovat s učitelem. Děti jsou odloučeny od svých vrstevníků a domácí výuka je nebaví. Rodiče zase zápasí s časem. Často musejí stíhat zaměstnání, péči o domácnost a učení se svými dětmi. Zejména malé děti potřebují pomocnou ruku. Kromě toho v početných rodinách jeden počítač nestačí. Pokud se s těmito problémy potýkáte i ve vaší rodině, nezbývá vám než věřit, že se děti brzy vrátí do školních lavic. 

  Distanční výuka je náročná na čas a studijní materiály. Přistupujte k takové výuce zodpovědně a podporujte své dítě. Investujte do černobílé tiskárny nebo požádejte někoho ze svého okolí, zda by vám ji na dobu distanční výuky nepůjčil. Naštěstí cena černobílých tiskáren není nijak závratná a dovolit si je může vysoké procento domácností.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje