6.6 C
Prague
Středa, 29 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Srovnání GhostPath VPN vs ZoogVPN Free: Co vybrat?

  Koho se vyplatí objednat: Ghost Path VPN, nebo je lepší dát přednost ZoogVPN Free? Vlastnosti obou VPN jsme vzájemně porovnali, přičemž výsledek srovnání je 6/10 – 4,6/10.

  Rychlost downloadu a uploadu GhostPath VPN : Zoog VPN Free, která vítězí?

  U VPN se vyplatí koukat zejména na rychlost, což platí také o Ghost Path VPN a ZoogVPN Free.

  První jmenovaná v našem testu dosáhla rychlosti 23 Mb/s, porovnávaná VPN stahovala data průměrnou rychlostí 19 Mb/s. GhostPath VPN tak byla o 4 Mb/s rychlejší nežli ZoogVPN Free.

  O rychlosti nahrávání dat informuje upload, u GhostPath VPN test naměřil 2 Mb/s. Zoog VPN Free jsme naměřili upload 26 Mb/s, kvůli tomu je o 24 Mb/s rychlejší.

  Posledním rychlostním parametrem byla odezva, u první VPN jsme naměřili 194 ms. ZoogVPN Free skript naměřil 81 ms. Nižší rychlost odezvy je výhodnější, takže Ghostpath VPN v porovnání byla o 113 ms horší.

  Průběžný bodový součet GhostPath VPN – ZoogVPN Free činí 3 /10 : 3/10.

  Zvládne Ghostpath VPN odblokovat Netflix?

  Dostatečná rychlost downloadu je důležitá pro bezproblémové odblokování Netflixu, Ghost Path VPN tuto funkci zvládá. Pro odblokování stačí u většiny služeb VPN spustit a vybrat zemi, Zoog VPN Free cizojazyčný Netflix odemknout nedokáže.

  S aktivovanou VPN lze odblokovat i skrytá videa na YouTube, Zoog VPN Free takovou schopnost nabízí. Druhá z porovnávaných VPN funkci odblokování YouTube nezvládá.

  Dobrá VPN by měla podporovat také MultiHop připojení, ochranu před únikem DNS a blokování malware. Třeba taková Ghostpath VPN obsahuje DNS ochranu a ZoogVPN Free zase nezahrnuje whitelist.

  V hodnocení funkcí je celkové skóre 5 /10 ku 3/10.

  Jak si vede GhostPath VPN v počtu zemí a serverů?

  Málo serverů se může negativně projevit v rychlosti, GhostPath VPN spravuje 130 serverů, v aplikaci ZoogVPN Free jsme napočítali celkem 5 serverů. První z porovnávaných VPN tak nabízí o 125 víc .

  Vyplatí se sledovat také počet zemí, který u ZoogVPN Free dosáhl počtu 5. Porovnávaná VPN má 52, čili o 47 víc. V této disciplíně tak vítězí .

  Důležitý je také počet zařízení, jež mohou VPN současně používat a kterých Ghost Path VPN umí 5. Zoog VPN Free současně připojí 1 zařízení. Kompletní přehled parametrů si přečtěte v článku nejlepší VPN.

  Které platformy zvládá Ghost Path VPN a jaké zvládá ZoogVPN Free?

  Podporovaná zařízení jsou asi nejdůležitějším parametrem VPN, GhostPath VPN má v nabídce přístroje na platformě Android a pokrývá zařízení s operačním systémem iOS. ZoogVPN Free iPhone pokrývá, přístroje s OS Android umí bez problémů chránit.

  Poskytování informací o uživatelích VPN se řídí zákony země, kde má společnost registrované své sídlo. Ghost Path VPN byla založena v USA. Sídlo druhé srovnávané VPN je v Řecku.

  Služba Ghost Path VPN není k mání v českém jazyce, ZoogVPN Free česky taky lokalizována není.

  V hodnocení nabízených platforem dosáhla GhostPath VPN výsledku 9/10, ZoogVPN Free získala hodnocení 2/10.

  Srovnání cen Ghostpath VPN vs. ZoogVPN Free

  Zoog VPN Free si lze pořídit zdarma, druhou z VPN můžete pořídit za 72 Kč měsíčně. Výsledné hodnocení za poměr cena/funkce je 5/10 pro první z porovnávaných VPN a 7 z 10 pro porovnávanou VPN službu.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje