6.6 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Jak vybrat správný regál do skladového prostoru

  Má váš podnik sklad, ve kterém chcete skladovat veškeré zboží, materiály nebo hotové výrobky? Pak potřebujete nejen palety a vysokozdvižné vozíky, ale samozřejmě také kovové regály, které přinesou do skladu jistý řád a také pořádek. Jenže vybrat si regály do skladu tak, aby splnily veškeré požadavky a potřeby, to není zrovna snadné. Proto vám poradíme, jak k tomu přistupovat. 

  Nejdříve se musíte zorientovat v rozměrech skladových regálů

  více v článku...

  Co je opravdu klíčové, tak je zorientovat se v rozměrech skladových regálů. To je jeden z nejdůležitějších parametrů. Mluvíme tu konkrétně o výšce, šířce a také o hloubce regálu. Pořádně si promyslete a změřte, jaké regálové systémy by se vám do skladu nejen hodily, ale také vešly. A podle toho vybírejte. Pokud by došlo ke špatnému změření, mohlo by vzniknout mnoho nemilých situací. 

  Kupříkladu pokud nebude šířka regálu dostačující, nemusel by regál do skladu zapadnout. Jestliže by nebyl dostatečně hluboký, palety či krabice by z něj padaly. 

  Při měření si raději dejte vždycky nějakou rezervu. S tou ostatně při výběru regálů i počítejte. Nejlepším řešením jsou takzvané nekonečné regály, ale ty si z cenového hlediska nemůže dovolit každý. Cenově dostupnější regály je však třeba mít pořádně změřeny. 

  Kolik potřebujete polic?

  Dalším klíčovým parametrem při výběru regálů je to, kolik potřebujete mít polic. To se většinou odvíjí od toho, jak vysoké zboží nebo materiál chcete skladovat a také jak vysoké jsou skladové prostory, kde bude mít regálový systém své místo. Standardně se hledají regály o pěti policích, ale samozřejmě dnes je nabídka regálových systémů široká a vybírat si můžete i z jiných systémů s menším nebo naopak s větším množstvím polic. 

  Výhodou regálů je ostatně jeden fakt, a sice že je možné polici vždy demontovat, pakliže byste jich najednou měli až příliš mnoho. Zpravidla jsou police nastavitelné, aby se hravě přizpůsobily vašim potřebám. 

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje