6.6 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Proč je třeba řešit špatné reference na internetu?

  Každá firma by si měla zakládat na svém hodnocení. Průzkumy totiž ukazují, že právě reference rozhodují o tom, jak vysoké zisky společnost bude evidovat. Lidé totiž dávají na hodnocení firem nebo na uživatelské recenze, a to jak v případě koupě produktů, tak i v případě, že se chystají na pohovor. Nedávný průzkum ukázal, že on-line recenzím věří skoro osmdesát procent uživatelů a zhruba čtvrtina nenakupuje jinak než s jejich pomocí. 

  Jelikož si řada firem moc dobře uvědomuje, jak jsou reference důležité a jak si na nich musí zakládat, ptají se, co dělat se špatnými referencemi. Jedna špatná reference totiž udělá to samé jako deset pozitivních. 

  Pojďme si tedy prozradit, jak špatné reference řešit. Rozhodně bychom se neměli na dané klienty hněvat, i špatná zpětná vazba je zpětná vazba. Navíc díky špatné referenci se můžeme zase o něco zlepšit. 

  Špatná hodnocení rozhodně neignorujte

  více v článku...

  Velkou chybu dělají společnosti, které reference na internetu doslova ignorují. Jak již bylo zmíněno, i špatná zpětná vazba je zpětná vazba, proto ji zkousněte a rozhodně ji neignorujte. Ona totiž sama nezmizí tím, že si jí nebudete všímat. Stále bude viset na internetu. Když navíc zůstane zamlčenou, u zákazníků to nebudí zrovna dobrý pocit. 

  Když na danou špatnou referenci budete ignorovat, bude to vypadat, jako že se o zákazníky nestaráte. To by vám mohlo rapidně snížit zisky. 

  Buďte hlavně slušní a snažte se své chyby napravit

  Při reagování na konkrétní hodnocení se držte především slušného slova. Rozhodně nebuďte negativní, nebuďte ani sprostí a snažte se zachovat svou profesionální image. Je třeba si uvědomit, že kromě daného nespokojeného zákazníka vaši odpověď uvidí i stovky dalších klientů, a to i těch potencionálních. 

  Ať už ale zákazník napsal jakoukoli zpětnou vazbu, měli byste se snažit svou chybu napravit. Zkrátka se v tomto případě držet jednoho pravidla, a sice preferujte důkaz místo slov. 

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje