6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Metaverse, co může přinést budoucnost?

  Není to tak dávno, co došlo k přejmenování jedné z největších amerických společností. Firmu, kterou jsme ještě donedávna znali jako Facebook, nyní nese název Meta a má být symbolem pro jakýsi virtuální vesmír, který zcela ovládne svět nejen internetu. Takzvaný Metaverse je nyní na spadnutí, dokonce se už aktuálně hledají lidé z Evropy, kteří by stáli u zrodu velkolepého projektu, jenž se však v následujících deseti až patnácti letech bude ještě velice rozrůstat. A i když se neví, co přijde pak, jedno je jisté – VR brýle budou zapotřebí.

  Spojení virtuální, rozšířené i skutečné reality

  Metaverse lze popsat mnoha způsoby. Aby nám však hlavní definice byla jasná už po jednom přečtení, mluvíme vlastně o spojení virtuální reality, rozšířené reality a také skutečného světa. Toto spojení má představovat budoucnost internetu. A i když se představa zdá někomu velice úsměvná, technologové jsou této alternativě spíše přikloněni.

  Podle Marka Zuckerberga, zakladatele společnosti Facebook (tedy dnes už Meta), má virtuální vesmír obrovský potenciál pro celkový růst. Má mnoho odvětví, ve kterých se může rozvíjet. Může pomoct vyvinout nejen kreativní, ale také sociální a ekonomické příležitosti. Jen ty VR brýle budou se vší pravděpodobností třeba.

  Otevřete se virtuálnímu prostředí

  Jelikož se totiž bude jednat o skloubení virtuální a rozšířené reality, dá se očekávat, že člověk bude muset být otevřen virtuálním možnostem a spolupráci, kterou však bude moct odsouhlasit pouze na poli virtuálního světa.

  Sám Zuckerberg je přesvědčen o tom, že se nejedná pouze o produkt, za kterým by stála jedna jediná firma, jedná se o celý komplex služeb, které se budou moct využít v pracovní sféře, s nimiž se bude trávit volný čas, respektive které budou vyplňovat volný čas s přáteli, také bude sloužit k učení se i k nakupování.

  Jinými slovy to už nebude jenom o Facebooku nebo podobných sociálních sítích. Metaverse bude fungovat, i kdyby se Facebook jednoho dne oddělil a stal se samostatnou jednotkou.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje