6.6 C
Prague
Úterý, 25 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Hořké loučení české dvacítky. Je to na nic, hlesl Pastrňák po debaklu 0:7

  Ach to zakleté čtvrtfinále… Už desetkrát v řadě nedokázal český výběr do 20 let na mistrovství světa proniknout mezi 4 nejlepší mužstva. A nepodařilo se mu to ani napojedenácté. Nad síly týmu kouče Jakuba Petra byli Američané, kteří dominovali jasně 7:0. „Před zápasem jsme si něco řekli, ale nedodrželi jsme to. Američané nám dali rychlý gól, my si vůbec nehlídali předbrankový prostor. Vůbec se nám to nepovedlo. Když se nedaří celkově, nejde to nikomu. Pak je to jen horší a horší,“ posteskla si největší hvězda českého mužstva David Pastrňák.

  Podle něj mužstvo nedodržovalo pokyny od trenérů. „Kdybychom si hlídali, co jsme měli, určitě by zápas neskončil debaklem,“ je si jistý. „Amíci mají výborný tým a dobré hráče, jenže problém byl na naší straně. Nedodržovali jsme taktiku, tam byl obrovský rozdíl,“ uznává.


  Ačkoliv opticky nebyli čeští hráči v některých pasážích horší, góly dávali pouze Američané. „Po první třetině to bylo o dva góly. Nastoupili jsme a naše první tři lajny je nepustily z pásma. Jenomže oni pak měli jeden brejk a dali třetí branku. Tohle srazí každý tým,“ smutní Pastrňák, pro něhož to byla stejně jako pro mnoho ostatních juniorská rozlučka. „Pro ročník 1996 to byl poslední juniorský zápas v reprezentaci. Je to na nic!“

  Kouč Jakub Petr se po utkání nevykrucoval a pojmenoval příčiny nezdaru. „Zápas ukázal slabinu v předbrankových prostorech na obou stranách. Soupeř pokryl dorážky, toho my nejsme schopni. Což je chyba v naší organizaci defenzivy, která pak už pramenila možná trošku z frustrace. A druhá bolest se týká zakončení. Pokud porovnáme jejich a naše, to je diametrální rozdíl. Američané nás celkově přejeli, do semifinále jdou jednoznačně a zaslouženě,“ sportovně pogratuloval soupeři.

  Nezbývá než věřit, že příští rok už to konečně vyjde.

  Foto: usahockey.com


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.