6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Dvě slávistické výpomoci do Hradce

  Dva hráči pražské Slavie můžou vypomoct v týmu hradeckého Mountfieldu. Východočeskému klubu pomůžou na střídavý start útočník David Šafránek a brankář Dominik Frodl. Pro Šafránka je to návrat na mateřský led a za Hradec Králové by mohl naskočit již dnes proti PSG Zlín. Frodl přichází jako náhrada na střídačku za Ondřeje Kacetla. Toho MHK uvolnil na hostování do Pardubic.


  David Šafránek by měl svoji extraligovou premiéru absolvovat již dnes. Aktuálně nejlepší střelec a čtvrtý nejproduktivnější hráč WSM Ligy (bilance 15+10 v 26 utkáních) má poslední dobou výbornou formu a exrtraligová zkušenost může být vhodnou odměnou.

  „David nás zaujal svou produktivitou v dresu Slavie, kde průběžně sledujeme i Petra Beránka a Martina Baču. Jsem rád, že došlo k dohodě se Slavií o střídavých startech Davida, který by za nás měl nastoupit už v neděli proti Zlínu,“ řekl generální manažer Aleš Kmoníček.

  Jedním z důvodů těchto příchodů je permanentně někým obsazená marodka. Týmu se sice uzdravil Rudolf Červený a Lotyš Andris Džerinš, ale v posledním zápase v Třinci prozměnu absentoval Rastislav Dej. Šafránek tak může být vhodnou náplastí pro případné díry v ofenzivě Mountfieldu. Pětadvacetiletý forward prošel mládežnickými týmy Hradce nebo Komety Brno, ale hokejově vyrostl především za 4 sezony v druholigovém Kolíně. Právě odsud si ho loni vytáhla Slavia pro WSM ligu.

  Dvacetiletý „zrzek“ Frodl chytil svoji příležitost stejně dobře. Letos totiž konečně, po odchodu Alexandra Hyláka do Plzně, získal důvěru trenérů a stal se víceméně týmovou jedničkou (14 zápasů z 28 kol). A ukazuje se, že důvěru trenérů rozhodně nezklamal – po 14 odchytaných zápasech má průměr obdržených branek 1,83 a úspěšnost zásahů 94,41 procent. Frodl bude Mountfieldu rovněž k dispozici na střídavé starty. A GM Hradce Aleš Kmoníček i potvrdil jeho roli „trojky“. „Po odchodu Ondry Kacetla na měsíční hostování do Pardubic potřebujeme mít v záloze dalšího gólmana pro případ zranění někoho z dvojice Rybár – Pavelka. Frodl prozatím podává ve WSM Lize velmi dobré výkony a třeba se i v našem dresu objeví,“ řekl.

  Stejně tak připomněl fakt, že oba hráči zůstávají kmenovými hráči Slavie a tato má i přednost při jejich využití.

  [ssba]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje