6.6 C
Prague
Sobota, 22 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Druholigové Drážďany hostily hokej pod širým nebem před 32 tisíci diváky


  Zatímco se Česká hokejová extraliga raduje z nového diváckého rekordu, který utvořila brněnská Kometa v zápase s pražskou Spartou. Na šlágr Sparty a komety přišlo 21 500 fanoušků. Zápas pod širým nebem o víkendu zažili také čeští hokejisté působící v Německu, konkrétně v 2. Německé DEL lize.

  Druholigové saské derby mezi domácími Drážďany a Weisswasserem sledovala neuvěřitelná návštěva – dorazilo skoro 32 tisíc diváků. Zajímavostí je, že tyto dva celky hrály také nejvyšší soutěž v dobách NDR, mimochodem jako jediné dva celky východoněmecké ligy a systém ligy NDR byl takový, že dvě Dynama Drážďany s Weisswasserem odehrály osmdesát zápasů, ve kterých se rozhodlo o mistrovi NDR. I tak hrála německá demokratická republika i elitní divizi Mistrovství světa a v roce 1986 vyhrála nad tehdejším Československem v Moskvě 2:1. Opakovaně se udržela v elitní divizi Mistrovství světa výhrou nad tehdejší SRN.

  Tentokrát to byl zápas 2. DEL a měl opravdu bohatý doprovodný program. Pro první přestávku pořadatelé připravili laserovou show, zatímco o druhé pauze na stadionu vystoupila populární německá hudební skupina.  Radost nakonec měli domácí Eislöwen Dresden, které zvítězili v prodloužení. V dresu drážďanského celku si výhru a závěrečný ohňostroj užíval i český obránce Petr Macholda.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.