6.6 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Další změny v hokejové extralize. Co se stalo a co se může stát?

  Tisport extraliga ledního hokeje je v současné době v půlce základní části. Jak vyplývá ze zkušeností z minulých ročníků, právě v tomto období se láme chleba. A tak není divu, že manažeři klubů dělají všechno proto, aby jejich mančaft co nejvíce nakopli. Co se v uplynulých dnech stalo? A co může stát v těch dalších? Projděte si s námi následující řádky…

  [kads group=“300x250_maly“]

  Duda ve Varech skončil

  více v článku...

  Ano, hokejový raubíř a třetí nejproduktivnější hráč Energetiků (7+9) Radek Duda si může hledat nové angažmá. Nedávno byl krátce vyřazen z kádru, poté se však na extraligovou scénu vrátil. Teď již na západě čech končí nadobro. „Chtěli bychom Radku Dudovi poděkovat za neoddiskutovatelný přínos pro A-mužstvo a za jeho herní výkony v loňské sezoně. Bohužel v té letošní se mu nepodařilo na tyto výkony navázat, a proto jsme se nakonec dohodli na ukončení spolupráce,“ prohlásil generální manažer klubu Miroslav Vaněk. Klub preferuje poslat Dudu do jiného extraligového mužstva výměnou za jiného hráče, vyloučeno ovšem není ani jeho uvolnění do zahraničí.

  Liberec zbrojí do obrany

  Hokejisté z pod Ještědu jsou příjemným překvapením letošní sezony. Nejenže vládnou celé extralize, ale také předvádějí aktraktivní hokej. Teď navíc do svých obranných řad získali zajímavou posilu. Z finského TSP Turku se k Bílým Tygrům stěhuje Tomáš Mojžíš, hráč s reprezentačními zkušenostmi a mistr světa z roku 2010. „Tomáše oslovila nabídka z Liberce. Je to špičková organizace, která má velké ambice,“ cituje web hokej.cz Michala Sivka, hráčova agenta. 33letý bek se Liberci upsal na 3 roky. „Kdyby se neozval Liberec, Tomáš by dál pokračoval ve Finsku. Nebylo to tak, že by měl z klubu odejít, že by s ním nepanovala spokojenost. Ovšem nabídka Bílých Tygrů se Tomášovi líbila a rozhodl se ji využít, pak jsme jednali s Turku a docílili dohody o uvolnění,“ upřesnil Sivek. Mojžíš má pomoci Bílým Tygrům svými zkušenostmi v defenzivě a zkvalitnit kádr.

  Olomouc zkouší Kanaďana

  Pětadvacetiletý útočník Corey Trivino z Kanady přichází na zkoušku do Olomouce. Naposledy působil v KHL v dresu Vladivostoku, kde si v letošní sezoně ve 12 zápasech připsal 2 asistence. Rodák z Toronta už se v Olomouci zapojil do tréninku, nejdříve však musí přesvědčit o svých kvalitách, až pak mu případně bude nabídnuta smlouva. Největším úspěchem Trivinovy kariéry je zlato z mistrovství světa do osmnácti let v roce 2008. Ve stejném roce byl draftován do NHL. Vybrali si jej New Yorkem Islanders jako 36. v pořadí, ovšem elitní soutěž v zámoří si nikdy nezahrál.


  Klepiš do Chomutova?

  Jak jsme již psali před pár dny, vicemistr z Třince vyřadila z kádru Klepiše a Hrňu. První jmenovaný je nejčastěji spojován s přestupem do Chomutova za oblíbeným koučem Růžičkou. „Určitě, tato varianta je ve hře. S Chomutovem se taky jedná. Je tam víc variant, víc klubů, ale zatím není jasno.“ reagoval na webu isport.cz. Vše nasvědčuje tomu, že posílí právě Chomutov.

  Kam s Hrňou?

  Loňský nejlepší extraligový střelec Erik Hrňa dostal od klubu svolení, aby si hledal nové angažmá. Moravskoslezský klub upřednostňuje hostování, o Hrňu v budoucnu nadále stojí. Zájemců o jeho služby, je, jak se zdá, celá řada. Kterému z nich kývne? „Chtěli jsme si s ním popovídat, zájem máme,“ řekl asistent trenéra BK Mladá Boleslav Marián Jelínek na téma případného příchodu Hrni webu isport.cz. Situaci kolem 27letého útočníka sonduje také Olomouc, která dlouhodobě avizuje, že hledá střelce. Právě na Hané loni Hrňa načal sezonu a rozjel se k parádním výkonům. Úplně nelze vyloučit ani přesun do Zlína, který v nedávné době projevil o hráčovy služby zájem.

  Spasí mistra Petružálkův návrat?

  Loňský extraligový šampion z Litvínova se zle potácí na úplném dnu tabulky. A tak hledá všemožné cesty, jak z krize ven. Jako konzultanta si v uplynulých dnech najal Miloslava Hořavu, který u Chemiků působil v roli asistenta právě v loňské mistrovské sezoně. A loví také na hráčském trhu. Své angažmá ve švédském Örebro totiž ukončil Jakub Petružálek, rovněž člen mistrovského kádru Litvínova. Generální manažer Robert Kysela by se Petružálkově návratu nebránil. „Kdyby se vrátil, byla by to pro nás obrovská pomoc a neskutečná posila. V minulé sezóně svoje kvality naplno ukázal a navíc je to bezvadný hráč do kolektivu,“ uvedl v rozhovru pro server sport.cz

  Kývne Blaťák mateřskému Zlínu?

  Velkou rybu chtějí ulovit také ve Zlíně. Trápící se moravský celek pošilhává po svém odchovanci Miroslavu Blaťákovi, který nedávno skončil v ruském Čerepovci. V současné chvíli trpělivě čeká, jak se vyvine situace okolo zdravotního stavu výtečného bruslaře. „Teprve tento týden máme dostat zprávu o důležitém vyšetření v Praze. Za předpokladu, že se dohodneme, nečekám, že by Mira nastoupil dřív než po Vánocích,“ uvedl pro Zlínský deník jednatel PSG Zlín Patrik Kamas.

  Diskuze umístěná níže je otevřena všem názorům…


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje