6.6 C
Prague
Úterý, 25 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Česká reprezentace triumfovala na Channel One Cupu!

  Po úvodní zápase Channel One Cupu s Finskem se vznesla na české hokejisty kritika. Netlačíme se do branky, jsme málo produktivní, stěžovali si hráči i kouč Vůjtek. Kdo ovšem viděl následující bitvy se Švédy a Rusy, musel si připadat jako v bláznivém snu. Výkon mužstva se totiž zvedl o 180 stupňů. Zarputilost, odvaha, přímočarost, to vše zdobilo český výběr. A tak se zcela po právu mohou borci s lvíčkem ve znaku radovat z triumfu ve druhém díle Euro Hockey Tour.


  Turnaj v Moskvě ovládl Vůjtkův výběr po výhrách nad Švédskem (3:1) a Ruskem (4.2). „Myslím, že hodnocení turnaje musí být pozitivní. Nebyli jsme horším týmem ani s Finskem, ale nedali jsme góly a nebyli jsme schopni se tak natlačit před bránu. Tyto zápasy v Moskvě byly možná až nad možností toho týmu,“ prohlásil Vůjtek.

  Přestože se mužstvo muselo popasovat s omluvenkami opor jako Roman Červenka nebo Vladimír Sobotka, působilo jako velmi silný celek. Ve velmi dobrém světle se ukázali mladí beci, ale také například útočníci Vincour s Jarůškem. Prim ovšem hráli gólmani, kteří byli podle Vůjtka základním stavebním kamenem úspěchu. Šanci dostal ve dvou případech Dominik Furch, jedenkrát ztrážil brankoviště Pavel Francouz.

  Také dnešní utkání s Rusy pojalo mužstvo ve velkém stylu.„Chtěli jsme pokračovat v tom, jak jsme včera začali, a hrát podobným stylem hokeje. Abychom se tlačili před bránu a využívali své příležitosti. Dneska nám to vyšlo,“ mnul si ruce reprezentační kouč.

  Ten si pochvaloval přínos nováčků, na druhou stranu rozhodně nadále počítá se zkušenými hráči. „Uvidíme, jak za dva měsíce budou hráči vypadat zdravotně. Samozřejmě, že chceme do mužstva Sobotku, Červenku a další zkušené hráče. Ale tihle mladí nám ukázali, že si také zaslouží pozvánku do národního týmu. Konkurence se jenom zvedla a to je pro nás velká výhoda,“ kvitoval Vůjtek.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.