6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Bosna chce poprvé v historii na EURO, proti budou oslabení Irové

  Irové vyběhnou dnes večer v Zenici proti Bosně a Hercegovině v dosti zdecimované sestavě. Bosna tak dostane velkou příležitost zajistit si dobrý výsledek do odvety a poprvé v historii postoupit na evropský šampionát.


  V irské sestavě budou chybět suspendované opory John O’Shea a Jonathan Walters. Prvně jmenovaný dostal červenou kartu v nastaveném čase posledního kvalifikačního duelu s Polskem, Walters pro změnu v nastavení zkompletoval sbírku tří žlutých karet. Pro zranění nemohou nastoupit také Shane Long nebo zkušený brankář Shay Given.

  „Za dva týdny si nebude nikdo pamatovat, kdo byl zraněný a kdo vykartovaný, musíme se s tím vyrovnat. Hovoříme o hráčích, kteří nemohou nastoupit, ale musíme pracovat s borci, které máme k dispozici a jsou připravení na výzvu, protože toto je velká výzva,“ nehledal výmluvy trenér hostů Martin O’Neill. Před hráči bude moci kouč Irů s nadějí poukazovat na kvalifikační výsledky. Irové totiž měli ve skupině mistry světa z Německa, přesto s nimi dokázali remizovat a doma je dokonce i porazit. Zároveň s Bosnou se irský tým setkal v historii jen jednou a odešel z utkání úspěšně. Před třemi lety v přátelském utkání zvítězilo Irsko 1:0 brankou zraněného Longa.

  Bosna a Hercegovina skončila v základní skupině až třetí na úkor vítězné Belgie a možná trochu překvapivě i druhého Walesu. Účastníka posledního mistrovství světa však za jeho cestou na historicky první EURO nesužují takové zdravotní lapálie jako soupeře z Britských ostrovů. Kouči Baždarevićovi by měl chybět jen vykartovaný Bešić. „Nebudeme měnit naše plány kvůli jejich problémům. Irové nastoupí bez některých dobrých hráčů, ale stále mají dost kvality na to, aby je nahradili. Rozhodneme se po tréninku, jestli nastoupíme v standardním rozestavení 4-3-3, nebo uděláme změny,“ naznačil Baždarević, který k reprezentaci přišel v průběhu nedobře se vyvíjející kvalifikace a prohrál pouze zápas s Belgií.

  Předpokládaní sestavy

  Bosna a Hercegovina: Begović – Mujdža, Vranješ, Šunjić, Spahić – Zukanović, Medunjanin, Pjanić, Lulić – Ibišević – Džeko
  Irsko: Randolph – Coleman, Keogh, Clark, Ward – McClean, Whelan, McCarthy, Hendrick, Brady – Murphy


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje