6.6 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  1.díl: Temné momenty naší nejvyšší fotbalové ligy – Kweukeho šlapák

  Bylo 8. května roku 2013. V Generali aréně probíhala semifinálová bitva o Pohár České pošty mezi domácí Spartou a Mladou Boleslaví.


  Běžela 47.minuta, když šlápl tehdejší útočník pražské Sparty Leonard Kweuke na mladoboleslavského obránce Radka Dosoudila a způsobil mu tak zlomeninu holenní i lýtkové kosti. Kamerunský útočník Sparty dobíhal dlouhou přihrávku, kterou ale dříve skluzem vystihl stoper Dosoudil. Míč odehrál a Kweuke, který přišel do souboje pozdě, mu prošlápl podrážkou holeň. Od rozhodčího viděl hned červenou kartu a disciplinární komise mu následně udělila nejvyšší trest v historii české fotbalové ligy. Dostal stop na 12 zápasů.

  Video zde:

  Radek Dosoudil se po hororovém zranění k fotbalu přece jen po roce vrátil, ovšem žádná sláva to už nebyla. Po krátkém angažmá v gruzínském týmu FC Dinamo Tbilisi to zkusil ještě v české lize. V sezoně 2015/16 odkopal 13 zápasů za Příbram. Loňskou sezonu odhrál v dresu třetilogového Vyšehradu a od léta 2017 hraje už jen jako amatér za divizní Zbuzany.

  Kamerunský útočník po tomto faulu neodehrál za Spartu už ani minutu. Ještě ono léto ze Sparty přestoupil do Turecka. V dresu Rizesporu hraje dodnes a stále střílí důležité branky. Ovšem v prosinci loňského roku ho potkala osobní tragédie. Jeho manželka přišla po autonehodě o nenarozená dvojčata.

  [ssba]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje