Preview 4. kola WSM ligy

Máme za sebou start nové sezóny letošního ročníku WSM ligy, po třech kolech vede favorizovaná Slavia, bez bodu jsou na posledních místech Litoměřice a také překvapivě České Budějovice, které ale mají zápas k dobru. Nováček z Frýdku – Místku prozatím plní roli předpokládaného černého koně a kromě nezdařilé premiéry s Kadaní si vedl zatím vítězně. Přinášíme vám preview čtvrtého kola.

ČEZ Motor České Budějovice – HC Most

Jak jsme již uvedli, favorizovaným Budějovicím se prozatím příliš nedaří. Jihočeši sice vynechali druhé kolo s Jihlavou, které se bude dohrávat v prosinci, v ostatních dvou zápasech ale prohráli. Nepřemohli prozatím první Slavii a druhou Třebíč. Nelze tedy dělat pesimistické závěry, od Budějovic se čeká, že se vzchopí právě v zápase s Mostem. Ten ve třech kolech urval jediný bod s rivalem z Ústí, když prohrál až po samostatných nájezdech. V dalších dvou kolech jej čekaly dva hanácké kluby. V prvním případě na půdě Přerova odjížděli Severočeši s hořkou porážkou 5:1, v tom druhém trápil na domácí půdě Prostějov, který v závěru otočil na konečných 3:4. Most, ač jako papírový outsider soutěže ukázal jak umí „vystrčit drápy“, naproti tomu houževnaté Budějovice už by potřebovaly vyhrát.


HC Benátky nad Jizerou – Horácká Slavia Třebíč

Benátky neměly pro začátek sezóny lehký los, v prvních dvou kolech narazily na dva favority soutěže – pražskou Slavii a Kladno. Z obou zápasů si odnesly bod za prohru v prodloužení – slušná bilance na souboje proti takovým soupeřům. Ve třetím kole Benátky narazily na Jihlavu a zejména díky  vydařené poslední třetině se jim podařilo vyhrát těsně v poměru 2:3. Co se týče Třebíče, ten má sezónu rozjetou skvěle a dokazuje, že by měl být ambicióznější než v té minulé, kdy ani nepostoupil do vyřazovacích bojů. Mužstvo z Vysočiny porazilo Přerov i Budějovice, body ztratilo pouze proti Prostějovu, který jej udolal v prodloužení.

HC Stadion Litoměřice – Hokej Ústí nad Labem

Litoměřice jsou zatím bez bodu, v prvních dvou kolech jim byly osudné dva slezské kluby – Frýdek a Havířov. V prvním případě jim byla dlouhá cesta přes celou republiku zhořčena trpkou porážkou s Havířovem v poměru 1:4, v tom druhém opačnou cestu absolvoval Frýdek–Místek, který ale jen přejel po zápase s Kadaní. Utkání bylo po dvou třetinách bezgóĺové, Slezané nakonec skórovali ve 46. minutě a výsledek už pak ubránili. V třetím kole pak Litoměřičtí nestačily na favorizované Kladno. To Ústí na začátek sezóny zvládla obě Severočeské derby, jak s Mostem (po prodloužení), tak s Kadaní. Výhře nasvědčovalo také utkání s Frýdkem-Místkem, když Severočeši na slezské půdě vedli po dvou třetinách už o tři góly 3:6. Frýdek ale předvedl famózní třetí třetinu, ve které otočil na 7:6.

HC ZUBR Přerov – HC Frýdek-Místek

Tak tohle bude zajímavý zápas. Souboj dvou postupových týmu z posledních dvou let, které na sebe pamatují ještě z druhé ligy. Tentokrát půjde o úplně jiný souboj než býval dřív, Frýdek se stal loni třineckou farmou a Přerov hrál na nováčka velmi vydařenou sezónu. Přerovu se ale zatím tolik nedaří, porazil jen podceňovaný Most, v dalších zápasech pak nestačil na Třebíč a překvapivě ani Kadaň. Frýdek dopadl s Kadaní podobně, také ztratil všechny tři body. V dalších dvou zápasech už byl ale bodově stoprocentní, když jednogólovou výhru vybojoval jak s Litoměřicemi, tak v přestřelce s Ústím.

LHK Jestřábi Prostějov – SK Kadaň

Prostějovští mají letos velké ambice, chtěli by dosáhnout semifinále play-off. V úvodu sezóny se o výsledek museli celkem dvakrát přetahovat v prodloužení. V utkání s Jihlavou tahali za kratší provaz a odnesli si pouze bod, s Třebíčí to byli naopak oni, kdo po prodloužení vyhrál. Ve třetím kole si pak poradili s Mostem, který zdolali o gól v poměru 3:4. Zato Kadaň byla se svým opravdu mladičkým kádrem před sezónou pasována jako jeden z největších outsiderů nadcházející sezóny. Kadaňské jakoby to nakoplo a i díky velice produktivního Kůse se zatím výsledkově činí. V prvním kole si poradili s Frýdkem, ve třetím s Přerovem. Prozatímním úspěchům se vymyká vysoká prohra 9:3 s rivalem s Ústí nad Labem.

HC AZ Havířov 2010 – HC Dukla Jihlava

Slezané si v prvním kole poradili s Litoměřicemi v poměru 4:1. Čekaly je ale dva tradiční silné kluby – Kladno a pražská Slavia. Z těchto dvou zápasů by byli havířovští nejspíš vděční za jakoukoli bodovou nadílku, což se jim nakonec tříbodově povedlo. O gól doma zdolali Kladno, ve třetím kole pak také o gól prohráli s neporaženou Slavií. Slezané tak ukázali svou letošní formu. Jihlava má za sebou teprve dva zápasy, neboť druhé kolo s Budějovicemi bylo přesunuto na prosinec. V prvním kole si družstvo z Vysočiny na domácím prostředí poradilo v prodloužení s Prostějovem. V dalším zápase podlehlo o gól rozjetým Benátkám.

Rytíří Kladno – HC Slavia Praha

Nejspíš nejzajímavější duel kola, souboj dvou favoritů a tradičních klubů zároveň. Rytíři se v prvním kole trápili s Benátkami, které porazili až po prodloužení. V druhém kole cestovali do dalekého Havířova, kde se zrodilo překvapení. Rytíři si ze zhruba 400 km vzdálené destinace neodvezli ani bod, když prohráli 2:1. V posledním zápase s Litoměřicemi ale potvrdili roli favorita a zvítězili 4:2. Oproti tomu pražská Slavia letos ještě neprohrála. Porazila papírově silné Budějovice, stejně jako Kladno se trápila s Benátkami, které udolala až po prodloužení a naposled o gól porazila Havířov 2:1.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup