6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Zakokrhá galský kohout vstříc finále?

  Ve včerejším utkání si zajistilo Portugalsko vstupenku do finálového klání. Zbývá tak dořešit jediný rébus: Kdo jej v něm doplní? Budou to domácí Francouzi, kteří ve čtvrtfinále rozstříleli Island, nebo se budou radovat úřadující mistři světa z Německa? To se dozvíme dnes večer.

   

   


  Německo – Francie (21:00, Marseille)

  Semifinále snad nemohlo nabídnout pikantnější duel. Souboj dvou největších favoritů na titul. Předčasné finále. Takovými a mnoha jinými výroky je titulován dnešní zápas. Z něj odejde vítězně pouze jeden z fotbalových velikánů. Domácí Francii budou hnát hlasivky tisíců fanoušků na vyprodaném Stade Vélodrome. Jejich soupeře, poslední mistry světa z Německa, zase nabil energií infarktový penaltový duel ve čtvrtfinále s Itálií.

  „V útoku byla Francie na šampionátu pokaždé velmi pružná. Nejen okolo pokutového území, ale také ve středu pole, kde hru režírují především Pogba a Matuidi,“ pochválil svého protivníka kouč Němců Joachim Löw, který dále upozornil na to, že Francie má 3 hráče na špici tabulky střelců šampionátu. Se 4 brankami je v samotném čele Antoine Griezmann, jen o gól méně mají na kontě Giroud s Payetem. „Budou hrát hodně agresivně, musíme být jednotní a velmi kompaktní zejména v defenzívě,“ nabádá Löw.

   

   


  Je to právě defenzivní činnost, kde se zdají být Němci jistější. Řečí čísel: Na šampionátu inkasovali zatím pouhé dvě branky, na druhé straně Hugo Lloris lovil míč ze sítě již čtyřikrát. V ofenzívě je statistika přesně opačná. Německo má na svém kontě 8 branek, Francie 10. A zejména její poslední zápas s Islandem by měl být varováním pro všechny soupeře. Island, který prošel celou kvalifikací i samotným šampionátem s cejchem mužstva s neprostupnout defenzívou, dostal od domácích pětibrankový příděl. „Německo je v každém zápase dominantní, snaží se držet balón. Ale nesmíme myslet pouze na to, jak je bránit, musíme se také předvést směrem dopředu,“ uvědomuje si kouč Les Bleus Didier Deschamps.

  Deschamps koneckonců vysekl Německu poklonu ihned poté, co jeho mužstvo postoupilo do semifinále. „Budeme čelit soupeři, který není nejlepší v Evropě, ale na celém světě.“ Také gólman Hugo Lloris si sílu protivníka uvědomuje a nabádá vlastní řady k absolutní ostražitosti hned od začátku utkání. „Postrádáme trochu té konzistence a určitě jsme dostatečně agresivně nenačínali některé zápasy. Je to taková typická francouzská nátura.“

  Zatímco pořádající země nepostrádá žádnou ze svých opor, Němci už jsou na tom o poznání hůře. Vykartovaný je stoper Hummels, jehož pravděpodobně zastoupí Höwedes, zranění jsou také Gomez s Khedirou. Zejména v případě forvarda Gomeze je situace velmi nepříjemná. Löw totiž nemá k dispozici žádného jiného typického hrota. Gomezovo místo tak velmi pravděpodobně zaujme Thomas Müller, muž, který zatím na šampionátu střelecky mlčí. Místo Khediry by měl obsadit zkušený Bastian Schweinsteiger, ani on ovšem zcela v pořádku. „Dnes ráno ale trénoval na sto procent. Přesně v takových zápasech je pro nás naprosto klíčovým hráčem,“ doplnil Löw.

  Francie je plná touhy oplatit Němcům porážky z minulosti, zanesené už desítky let starým prachem. Dokážou to společně se svými příznivci, nebo se budou radovat turnajoví specialisté, jejichž výkony tradičně koncem šampionátů rostou? Bitva gigantů je tady!

  Tip redakce: Francie se bude radovat po nervydrásajícím penaltovém rozstřelu

  Foto: inconcept.cz

   

   


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje