6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Z nepostradatelného střelce náhradníkem? I to se může stát, ví Lafata

  Po svém příchodu z Jablonce se David Lafata prosadil ve Spartě natolik, že si bez něj lze základní sestavu Sparty představit jen stěží. Co se však do této chvíle jevilo jako téměř nepředstavitelné, se během jarní části sezony může stát realitou.


  Sparťanský kapitán se totiž v průběhu zimní přípravy potýkal se zraněním, které mu nedovolilo kondičně se připravit na jarní boje v Synot lize a Evropské lize. Čtyřiatřicetiletý útočník tak vynechal většinu přípravných utkání, i první soutěžní zápasy v novém kalendářním roce. Ukázalo se však, že i bez Davida Lafaty může být Sparta úspěšná jak na domácí, tak na evropské fotbalové scéně. Sparta bez svého kapitána a nejlepšího střelce dosud odehrála čtyři soutěžní utkání, přičemž všechny čtyři pro ni skončily vítězstvím a navíc se v nich dokázala poměrně výrazně gólově prosazovat. Střílení důležitých gólů na sebe dokázali vzít například Lukáš Juliš, Kehinde Fatai, Josef Šural, případně o něco defenzivnější hráči jako Martin Frýdek, Lukáš Mareček či Jakub Brabec. Letenský kapitán si tak uvědomuje, že zatím čelí největší konkurenci v útoku od svého příchodu na Letnou a sám připouští, že návrat do základní sestavy nebude tak rychlý, jak by se dalo očekávat. „Klukům se daří i beze mne a dávají také góly. Třeba se do sestavy opravdu nevejdu, i to se může stát…“

  Pokud si Šural, Fatai i Juliš udrží svou současnou výkonnost, bude mít trenér letenského týmu Zdeněk Ščasný opravdu těžké rozhodování, zda Davida Lafatu vrátit do základní sestavy. I z toho důvodu, že Sparta začala hrát nátlakový fotbal, který nutí útočníky, aby neustále napadali. S tím by mohl mít David Lafata problémy. Obzvláště v některých utkáních jsou pro současný styl Sparty vhodnější hráči jako je Šural nebo Fatai, případně Krejčí, který si v přípravě a v Krasnodaru vyzkoušel, že i v útoku může být díky své rychlosti platný.

  Zároveň je potřeba dodat, že Sparta má hodně nabitý program, bojuje na třech frontách a David Lafata tak pro ni určitě bude pořád platný. Dá se ale předpokládat, že letenský kapitán už nebude mít v pomyslné hierarchii mezi sparťanskými útočníky tak dominantní a neotřesitelnou pozici, jako tomu bývalo v minulých sezonách.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje