6.6 C
Prague
Středa, 1 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Vrátí se Mourinho na lavičku Interu Milán?


  Kam povedou další kroky Josého Mourinha? Na tuto otázku zatím nelze s jistotou odpovědět, kdo však sledoval včerejší zápas Serie A mezi milánským Interem a Sampdorií Janov, musel si všimnout přítomnosti Mourinha, který sobotní zápas sledoval po boku vice-prezidenta Interu Javiera Zanettiho a čestného prezidenta Massima Morattiho. Schyluje se tak k návratu proslulého Portugalce na lavičku Interu?

  Fakt je ten, že Nerazzurri si od letošní sezony hodně slibovali. Mezi fanoušky a představiteli Interu panovala velká očekávání, podpořená výbornými výsledky z kraje sezony. V další části soutěže však Inter zažil výkonnostní a výsledkový propad, což dokládají i čísla. Z posledních deseti zápasů dokázali svěřenci Roberta Manciniho vyhrát pouze tři utkání a z průběžného prvního místa se propadli až na čtvrtou pozici s tím, že jeho konkurenti mají ještě zápas k dobru. V Itálii se tak začaly šířit spekulace, zda není pozice Roberta Manciniho vážně ohrožena. Tím spíš, když byl na sobotním zápase přítomen „The Special One“ po boku Javiera Zanettiho a Massima Morattiho. Mourinho se navíc netají svým vřelým vztahem a láskou k Interu. „Inter je můj domov, Moratti bude vždycky můj prezident, mohl bych se jednoho dne vrátit. Vrátil jsem se do Chelsea, tak proč bych se nemohl vrátit do Interu?“ Připustil renomovaný kouč, který s Interem dokázal v jedné sezoně vyhrát Serii A, Coppa Italia i Ligu Mistrů.

  Zároveň však připustil, že jeho návrat není příliš reálný pro nadcházející sezonu. „Inter má určitou představu, kterou ztělesňuje majitel Thohir a trenér Roberto Mancini. Já tento projekt podporuji a přeji si, aby byl úspěšný. Nechci si v Interu zavřít dveře do budoucna, protože ve fotbale nikdy nevíte, co se může stát, ale zároveň cítím, že na návrat do Milána ještě nenastal ten správný čas.“ Roberto Mancini tak může být o něco klidnější, zároveň ale bude muset s Interem začít opět pravidelně vítězit, pokud chce setrvat na lavičce milánského velkoklubu.

  A kde tedy nakonec slavný Portugalec zakotví? Zdá se, že v současné chvíli to neví ani samotný Mourinho. „Můj další klub? Opravdu nevím. Nejsem ten, kdo by sám od sebe hledal klub. Kluby hledají mě. Jedno je však jisté. Miluji fotbal a na lavičku se vrátím se stejnou vášní a se stejnými ambicemi, jako vždy.“


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje