6.6 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Trenérské změny v Synot Lize. Vysočinu přebírá Slovák Hipp, Baník povede Petržela


  Zimní ligová přestávka, to nebývají pouze hráčské změny, také realizační týmy doznávají pohybů. Stejně jako tomu je nyní. O záchranu bojující Vysočina Jihlava již podruhé v sezoně mění svého kouče. Ten dosavadní Milan Bokša se vrací do manažerských křesel, moravský tým přebírá slovenský trenér Michal Hipp! Ten krátce vedl slovenskou reprezentaci, jeho posledním působištěm byla druholigová Nitra, kde však v září dostal vyhazov.

  V souvislosti se 14. mužstvem tabulky se mluví také o čachrech v hráčském kádru. Zájem pokračovat na Vysočině nemá Adam Jánoš, podle všeho je na spadnutí přestup nejlepšího střelce mužstva Murise Mešanoviče. Oba jmenovaní by mohli obléknout dres Liberce. Nespokojenost panuje s Ekvádorcem Augustem Batiojou, jenž zřejmě kádr opustí.

  Beznadějně poslední Baník Ostrava se pokusí vzkřísit přísný kouč Vlastimil Petržela, který na lavičce nahradí Radomíra Korytáře. Vedení Baníku se rozhodlo angažovat Petrželu pro jeho pověstnou práci s mladými hráči. „Už několikrát jsem jako trenér stavěl nové mužstvo z mladých hráčů. Taková vize mě láká i v případě Baníku, který tradičně sází na své odchovance,“ prohlásil Petržela, který nové angažmá zahájí nejprve v roli pozorovatele, pro klubový web.

  Kouč, který v minulosti úspěšně vedl například Zenit Petrohrad, považuje sestup svého nového klubu za tutovku. „Všem, se kterými jsem jednal, jsem řekl, že se čtyřmi body po podzimu se mužstvo nemůže zachránit. Sešel jsem se ale s panem Brabcem, takže už mi bylo jasné, jak by to mělo fungovat. Věřím, že ta obroda nastane, jsem o tom přesvědčený,“ uvedl 62letý kouč, jenž v posledním roce vedl druholigovou Vlašim.

  Foto: www.fortunaliga.sk


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje