6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  TOP 20 přestupů Het ligy! 2.díl


  20-11.místo najdete ZDE

  10.místo – Aleš Hruška (FK Příbram – FC Viktoria Plzeň)

  Když přestupoval z posledního sestupujícího celku do druhého, byl to celkem šok pro všechny, včetně samotného hráče. Jak sám řekl, nerozmýšlel se ani minutu. A udělal dobře. Byť je v Plzni dvojkou, předvedl v dosavadním průběhu kvalitní výkony. Proti Larnace zachránil plzeňské naděje a díky němu si zahrají opět po roce evropskou soutěž.

  9.místo – Roman Potočný (FK Teplice – FC Slovan Liberec)

  Jeho přestupu nikdo nevěnoval pozornost. Obešlo se to potichu, bez většího skandálu. Nyní je Roman Potočný tahounem Liberce. Odehrál téměř všechny zápasy, vstřelil dva góly. Uvidíme, zda-li ho budeme v dresu Liberce vídat i příští rok, nebo se z něj stane hvězda a bude prodán, ostatně jak je to v Liberci zvykem.

  8.místo – Michael Luftner (SK Slavia Praha – FC Kodaň)

  Byť odešel z Čech, letos se sem opět vrátí. Konkrétně do Zlína, se kterým sehraje dánský tým zápasy v základní části Evropské ligy UEFA. V Kodani se prosazuje, trenér si ho oblíbil. Již na Mistrovství Evropy do 21 let byl jedním z nejsledovanějších hráčů. Jeden z nejlepších přestupů poslední doby.

  7.místo – Ruslan Rotaň (Dněpropetrovsk – SK Slavia Praha)

  Akvizice pražské Slavie. Má spojovat defenzívu s ofenzívou. Zatím dostává hodně prostoru, výsledky průměrné. Dokáže ale tým podržet a proto je stále v základu.

  6.místo – Martin Dúbravka (FC Slovan Liberec – AC Sparta Praha)

  Odchovanec Žiliny, který loni hájil bránu Slovanu Liberec po odchodu Tomáše Koubka (taktéž do Sparty).Byl výborný, dostal se do slovenské reprezentace. V předkole podal dobrý výkon, vypadá to, že z něj trenér Stromaccioni udělá novou jedničku. Zdá se, že mu je nahrazování Koubka osudné.


  5.místo – Tal Ben Chaim (Maccabi Haifa – AC Sparta Praha)

  Jeden z nejdražších hráčů, izraelský reprezentant. Slibovali si od něj především pomoc při kvalifikaci do Evropské ligy. Jenže Ben Chaim se zranil, moc toho neodehrál. Když nastoupil, podal nadprůměrný výkon. Na jeho hru jsme velmi zvědaví.

  4.místo – Jakub Jugas (FC Fastav Zlín – SK Slavia Praha)

  Nejprve zraněný, následně se postavil do obrané řady úřadujících mistrů a zazářil. Stal se z něj nový tahoun obranné řady. V utkání s Apoelem měl slabší momenty, Šilhavý na něj nedá dopustit. Hraje dobře, výborně technicky i rychlostně vybavený. S Delim mohou být strašákem útočníků celé HET ligy.

  3.místo
  Jan Laštůvka (MFK Karviná – SK Slavia Praha)

  V brance nahradil Jiřího Pavlenku. Když z Ukrajiny odcházel do Karviné, ani si nesnil, že by mohl opět nakouknout do Evropských pohárů. Svými výkony o sobě dal vědět a červenobílý ho zařadily do sestavy.

  2.místo
  Jiří Pavlenka (SK Slavia Praha – Werder Brémy)

  Vynutil si odchod ze Slavie. Chtěl okusit zahraničí, a dobře udělal. Brankáři v Brémách mu místo doslova přenechali, radši odešli do jiných týmů, než aby mu dělali dvojku. Zůstal s ním tedy Jaroslav Drobný, který mu dělá příjemné jazykové podmínky a výborného sparingpartnera. Může se od něj mnoho naučit, získat zkušenosti a stát se českou brankářskou jedničkou.

  1.místo
  Danny (Zenit Petrohrad – SK Slavia Praha)

  Největší hvězda české ligy. Portugalský reprezentant, kamarád Cristiana Ronalda. Očekávání obrovská, výkony střídmé. Čekalo se víc, mohlo to skončit hůře. I ve svém věku má výbornou fyzickou kondici i kopací techniku. Trochu doplatil na mega formu Micka van Burena, který ho v některých zápasech nahradil. Dodává české lize kvalitu i podvědomí. Za nás největší přestup období.

  Možná jste zde nenašli vaše oblíbené hráče. Nemohli jsme samozřejmě zařadit všechny, proto berte tento žebříček s nadhledem. Zařadili jsme sem i aktuální formu.

  [ssba]

   


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje