6.6 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Světový pohár v biatlonu se stěhuje do italské Antholz-Anterselvy

  Již tento týden v italské Antholz-Anterselvě pokračuje šestým kolem Světový pohár v biatlonu. Aktuálně zde panuje slunečné a velmi mrazivé počasí až mínus 17 stupňů. Jak se bude biatlonistům v těchto podmínkách dařit? Udrží si Gabriela Soukalová své dosavadní vedení ve Světovém poháru? A povede se českým reprezentantům vylepšit výkony ve štafetách z minulého týdne v Ruhpoldingu?


  V Anterselvě se poběží celkem šest závodů. Ve čtvrtek v 14:30 bude připraven sprint žen, v pátek ve stejném čase sprint mužů. V sobotu od 13:15 a 15:15 jsou na programu stíhací závody a 6. kolo uzavřou nedělní štafety od 11:30 ženy a od 14:40 muži.

  V českém ženském týmu došlo od minulého kola k drobným změnám. Zatímco mužská část reprezentace byla již v Ruhpoldingu doplněna na maximálních šest členů Adamem Václavíkem, pro ženy si tuto změnu trenéři schovali až do Itálie. Šestou členkou týmu je teprve jedenadvacetiletá Jessica Jislová, která od začátku sezóny podávala stabilně kvalitní výsledky v IBU Cupu. Do závodů zasáhne také Barbora Tomešová, jež se v IBU Cupu pravidelně umisťovala kolem 10. pozice a nahradí tak trápící se Jitku Landovou. Takto se k situaci vyjádřil trenér žen Zdeněk Vítek:  „V IBU Cupu není na sportovce takový tlak, má naději si zazávodit na špici a znovu tak získat sebevědomí.“ Dále dodává: „Potřebujeme porovnat úroveň mezi Světovým pohárem a IBU Cupem. Holky se opakovaně pohybovaly kolem desítky nebo v desítce IBU Cupu. To jsou dobré výsledky, ale jen přímá konfrontace ukáže, jak na tom skutečně jsou,“ Na to, jak na tom tedy děvčata skutečně jsou, se můžete těšit již zítra, kdy se obě postaví na start sprintu.

  Výsledkům ve sprintu a ve stíhacím závodě mužů letos dominuje Francouz Martin Fourcade, který v Ruhpoldingu dosáhl již na 50. prvenství ve Světovém poháru. Zda rozšíří svou medailovou sbírku nebo opět zaúřaduje jednačtyřicetiletý „dědeček“ Ole Einar Bjoerndalen či jiný z Norů, můžete sledovat už v pátek odpoledne. V ženském týmu jsou favoritkami opět Gabriela Soukalová, druhá Francouzka Marie Dorin Habert a Němka Franziska Hildebrand. Ženské závody s sebou nesou vždy trochu více překvapení než ty mužské. Komu se tedy pátý sprint a stíhací závod sezóny podaří nejlépe?

  Pokud jsou ženské individuální závody překvapením, pak o štafetách můžeme říci, že jsou úplnou záhadou, minimálně pokud vzpomeneme na minulé kolo v německém Ruhpoldingu, kde se medailové pozice střídaly po každé střelbě. V mužské části se o první příčku po dvou štafetových závodech dělí týmy Norska a Ruska. Do bojů o stupně vítězů se jistě budou snažit zapojit i domácí Italové. Velkou šanci na umístění v první trojce mají také týmy Německa, Francie a Rakouska, odkud to nemají fanoušci na sever Itálie daleko. Překvapit mohou i Američané. V ženské části jsou největšími favoritkami domácí Italky, kterým se s diváckou podporou může podařit dosáhnout dobrého výsledku. Obhájit prvenství se jistě bude snažit Ukrajina a naopak zlepšit druhé místo se budou snažit Němky. Velkou konkurencí jim však mohou být ještě štafety Polska, Francie a věřme, že i české kvarteto.

  Pravidelný výsledkový servis a shrnující informace o dění v Itálii Vám budeme přinášet od čtvrtka 21. ledna do neděle 24. ledna.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje