6.6 C
Prague
Středa, 1 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Ochutnejte to nejlepší ze španělských potravin

  Také patříte k těm, kteří rádi ochutnávají zahraniční kuchyně, proslulá jídla nebo produkty z dálných zemí, a to nejen na dovolené, ale pokud možno i v pohodlí domova? V tom případě vás jistě potěší e-shop eDelikatesy.cz, kde najdete výtečné potraviny a nápoje od španělských výrobců, chovatelů a pěstitelů. Ty se mohou stát také výborným námětem na dárek k narozeninám či Vánocům pro vaše nejmilejší.

  Vyhledávané šunky a salámy

  Hovězí a kachní šunky patří mezi nejznámější produkty španělské gastronomie. Můžete je najít pod názvy Jamón Serrano, Jamón Ibérice nebo Cecina. Celkově jedinečným v celosvětovém měřítku je Jamón Ibérico Bellota, který je označován i jako pata negra. Překvapí vás svou lahodnou chutí a vysokým podílem zdravých nenasycených tuků. Klasická šunka má tuky na okrajích, ale u plátku iberské šunky je tento protkán žilkami tuku, což zaručuje jeho delikátní chuť a jemnost.

  Za nejlepší šunky světa jsou označovány šunky z produkce společnosti Joselito. Ti nejlepší šéfkuchaři na světě, si ji vybírají pro své Michelinové restaurace. Delikátní jsou i salámky z ibérica či hovězího masa jako chorizo, salchichón, lomo, panceta či lardo. S výběrem vám na edelikatesy.cz rádi a odborně poradí.

  Víno i sýry

  Rádi si večer otevřete láhev kvalitního vína, nakrájíte sýry, do misky nasypete olivy? Tak to si tady také vyberete. To nejlepší z produkce španělských vinařů, ať už máte rádi bílé nebo červené víno. Ochutnejte Artadi, El Bosque, Kripta, Amancio, La Nieta a další.

  Co se týče sýrů, vybírat můžete ovčí, kozí i kravské typy. Některé zrají od 3 do 18 měsíců, další jsou měkčí s lehčí chutí. Mezi nejoblíbenější patří Manchego s krémovou chutí, Mahón pro čisotu přírody a mořský vliv.

  Na eDelikatesy.cz najdete i speciality, sladkosti, trvanlivé potraviny, dárkové balíčky a další.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje