6.6 C
Prague
Neděle, 5 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Skokanky na lyžích míří do Frenštátu, z kalendáře Světového poháru vypadl sousední Klingenthal


  Tradiční kongres mezinárodní lyžařské federace FIS před sezónou ve švýcarském Curychu schválil předběžné verze kalendářů pro nadcházející sezónu 2018/2018 Světového poháru ve skocích na lyžích. Ve Frenštátu pod Radhoštěm se bude konat Letní Grand prix Světového poháru ve skocích na lyžích žen, ale pochopitelně nejdůležitější pro skokany na lyžích je zimní sezónu Světového poháru, která startuje ve Finsku.

  Zimní sezona bude odstartována dvojicí závodů ve finské Ruce. První týmový se uskuteční 25. listopadu, ten druhý (individuální) o den později. Další víkend se ponese ve znamení návratu Světového poháru do Ruské federace, konkrétně do Nižného Tagilu, který letos kvůli nesplnění podmínek FIS absentoval.

  Cirkus Světového poháru se poté přesune do německého Titisee-Neustadtu, který v kalendáři nahradí saský Klingenthal. Což je velká škoda pro české fanoušky skoku na lyžích, jelikož Klingenthal leží hned vedle českých Kraslic, jednu zastávku lakem. Před Turné čtyř můstků ještě skokani tradičně navštíví švýcarský kanton Obwalden, ve kterém se nachází můstek v Engelbergu.

  Vzhledem ke konání olympijských her letos odpadají rovnou tři víkendy ve skoku na lyžích. Fanoušci letů na lyžích si ale i tak přijdou na své, létat se totiž bude na všech čtyřech momentálně provozuschopných „mamutech“ – tedy mamutích můstcích. Po Turné se skokani přesunou na mamutí můstek Kulm, o týden později je již na programu letecký světový šampionát v Oberstdorfu. Následně čeká skokany na lyžích trojice polských závodů a poté je v plánu německý Willingen, kde by se měly tentokrát odehrát hned dva individuální závody. V kalendáři vůbec poprvé v tomto tisíciletí chybí japonské Sapporo, Světový pohár tak letos bude takřka ryze (pokud nepočítáme Rusko) evropský.

  Po korejské zimní olympiádě čeká skokany víkend ve Finsku, o místu konání však ještě rozhodnuto nebylo. Organizátoři v Kuopiu totiž mají finanční problémy a zástupci Skiklubu Lahti se nemůžou dohodnout na podmínkách s finským lyžařským svazem.

  V kalendáři nechybí druhý ročník norského turnaje RAW Air. Program však dozná drobných změn a zřejmě se upustí od týmových závodů. Seriál také možná místo Osla započne v Trondheimu, čímž by skokani vymizeli z programu tradiční neděle zimních sportů na Holmenkollenu. Tradiční finále ve slovinské Planici je naopak takřka jistotou.

  [ssba]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje