6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Norský tým znovu vyhrál Světový pohár, Češi skončili předposlední


  Stejně jako minulý víkend v polské Wisle i tento víkend mohli fanoušci obdivovat své hrdiny v rámci ve skoku na lyžích v závodě družstev. A stejně jako před sedmi dny, znovu vlála nejvýše norská vlajka. Norové tentokrát po diskvalifikaci nebojovali s polskými skokany, ale spíše sami se sebou a po vítězství v Polsku vyhráli i ve finském lyžařském středisku Ruka. Závod zcela kontrolovali Norové a udržovali si pohodlný náskok. Čeští skokani si bohužel připsali nejhorší výkon na velkém můstku ve své historii a skončili jedenáctí, tedy ještě hůře než před týdnem v Polsku, kde byli desátí.


  Norští skokané na lyžích do letošní sezony v týmových kláních vlétli jako uragán a v mnohém dali vzpomenout na jejich fenomenální sezonu 2015/2016. I závod ve finské Ruce se stal jejich suverénní kořistí. Nakonec zvítězili se ziskem 1184,2 bodů o téměř 68 bodů před druhými Němci. Třetí příčku obsadili Japonci, pro které je to po loňské slabší sezoně velké povzbuzení. Fantasticky skočil Rakušan Stefan Kraft. Jeho rekordním výkonem dlouhým 147,5 metru s telemarkem na konci si určitě získal srdce nejednoho skokanského fanouška nejen na finských lyžařských můstcích. Kvůli slabším výkonům Daniela Hubera ale Rakušané skončili pod stupni vítězů se ztrátou třinácti bodů na třetí Japonce na čtvrtém místě. Pátí byli po výborném zkušebním kole a nevyrovnaných závodních výkonech Slovinci.

  Českou roli z Wisly v podobě diskvalifikace skokana v prvním kole si tentokrát „vypili až do dna“ Poláci. Dokázali se s ní však popasovat o něco lépe a do druhého kola i tak proklouzli. Nakonec z toho byla po dobrých skocích zejména Dawida Kubackiho a vysokém standardu zbytku týmu slušná šestá příčka. Sedmé místo si po pěkném výkonu připsali Švýcaři a finálovou osmičku doplnili Rusové. Domácí blamáž v podobě až desátého místa zažili Finové, kteří se museli obejít bez zraněného Larinta a skončili až za devátými Italy.

  Český výkon byl bohužel ještě horší než před týdnem v polské Wisle. Nyní by při diskvalifikaci jednoho skokana jako v polské Wisle neporazili ani tentokrát poslední Kazachstán a ani bez ní to nestačilo na lepší než jedenácté, a tím pádem předposlední, místo. Nejdelší skok předvedl Roman Koudelka z Lomnice nad Popelkou (114,5 m), o deset metrů méně dolétl Vojtěch Štursa a pro Poláška s Vančurou zůstala hranice sta metrů zapovězena. Českým skokanům se před olympiádou v Korei příliš nedaří.

  [ssba]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje