6.6 C
Prague
Sobota, 22 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Strýc Toni Nadal: S Rafou letos končím!

  Strýc Rafaela Nadala a bývalý vynikající fotbalista Toni Nadal nebude od příští sezóny součástí trenérského týmu Rafaela Nadala. Alespoň to otevřeně prohlásil před novináři.


  Strýc čtrnáctinásobného grandslamového šampióna oznámil, že se bude věnovat pouze práci s tenisovými nadějemi v akademii, kterou vybudoval se svým synovcem. Jedenáct let neudělal Rafael Nadal ve svém týmu žádnou změnu. Před začátkem letošní sezony však angažoval do trenérského kolektivu krajana a bývalou světovou jedničku Carlose Moyu a další změnu přijde po sezoně. Od roku 2018 už nebude v jeho trenérské lóži sedět strýc Toni Nadal, který ho trénuje celou jeho kariéru. „Od příští sezony už s Rafou po Tour jezdit nebudu. Budu se naplno věnovat práci v naší akademii,“ oznámil Toni Nadal v rozhovoru pro italský tenisový časopis a dodal: „Chci se postarat o vývoj mladých talentů, kteří se teď nachází v nejdůležitější fázi tenisového růstu.“ Toni Nadal udělal ze svého synovce jednoho z nejlepších tenistů v historii.

  Rafael Nadal vyhrál 14 grandslamových titulů, dosáhl kariérního grandslamu a dlouhé měsíce strávil na postu světové jedničky. Toni dodal, že v týmu jeho synovce by měli zůstat Francisco Roig i Carlos Moya a Rafa možná ještě někoho dalšího angažuje. Třicetiletý Rafael Nadal bojuje během své kariéry se zraněními, přesto i nadále patří do světové špičky. Letos se vrátil po problémech se zápěstím a hned na Australian Open došel do finále, v němž prohrál pětisetovou bitvu s Rogerem Federerem. Už delší dobu si však plánuje život po ukončení kariéry. Proto se svým strýcem vybudovali tenisovou akademii Rafa Nadal Academy v Manacoru, kterou loni v listopadu slavnostně otevřeli.


  [ssba]

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.