6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Roger Federer: Podporuji myšlenku ženského Laver Cupu


  Švýcarská hrající legenda Roger Federer stál u zrodu myšlenky souboje evropských tenistů se zbytkem světa. Premiérový ročník Laver Cupu, který se konal v Praze na počest Australana Roda Lavera, se vydařil. Federer také přiznal, že by podpořil myšlenku zavedení ženské verze Laver Cupu.

  Tenisté se prakticky týden co týden skoro celý rok honí za body do žebříčku a turnajovými vavříny. Jsou solitéry, obklopení hordou jim podobných soupeřů. „Tenisový okruh je vysoce konkurenční prostor. Nezbývá čas si hrát,“ řekl devatenáctinásobný grandslamový vítěz. Ani Laver Cup není exhibicí, hraje se naplno.

  „Lidé chtějí vidět ten nejlepší tenis. Nebál jsem se o úroveň, protože všichni hrajeme, abychom vyhrávali,“ řekl o mužském Laver Cupu Federer a dodal: „Nevím ještě úplně přesně, jaké byly reakce ve světě, ale v hale to vypadalo fantasticky, proto bych podpořil i ženský Laver Cup. Myslím, že by to mohlo být skvělé. Je to určitě dobrá myšlenka. Musel bych si o tom promluvit s organizátory, ale určitě tomu budou nakloněni. Miluji své ženy, které hrají v mém životě důležitou roli a podporuji i ženský tenis, jak jen to jde. Jsem velkým fanouškem ženského tenisu a o téhle myšlence budu určitě dál přemýšlet.“

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje