6.6 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Sparta získala Biabianyho. Pošle 3 hráče do Zlína?


  Sparta Praha dnes přivítala již jedenáctou letní posilu. Na roční hostování s opcí zamířil z Interu Milán na Letnou křídelník Jonathan Bibiany. 29letý rychlík možná zasáhne již do dnešní dohrávky s Mladou Boleslaví.

  O Bibianyho měla Sparta zájem již na začátku přestupového období, tehdy se ještě nepodařilo dotáhnout jednání do konce. „Trenér je o něm absolutně přesvědčený. Bylo to první jméno, které hned na začátku řekl, že chce. A když se otevřela šance mít ho na hostování, na jeho získání hodně tlačil,“ sdělil webu isport.cz jeden ze zdrojů.

  Jeho roční plat, který má údajně činit 44 milionů korun čistého, si oba kluby rozdělí rovným dílem. „Za trenérem Stramaccionim jsem samozřejmě přišel rád, ale i do Sparty samotné, kterou znám jako velký tým. Je to pro mě velká výzva,“ řekl hbitý Francouz webu sparta.cz.

  Přetlak v kádru Sparty odnese několik hráčů, neboť po vypadnutí letenského mužstva z pohárů nemá smysl držet tak široký kádr, který aktuálně čítá nějakých 32 jmen. O trio sparťanských hráčů mají podle všeho zájem ve Zlíně, kde potřebují posílit zejména kvůli účasti v základní skupině Evropské ligy, navíc trápí ševce marodka.

  Nově je mimo hru útočný habán Jean-David Beauguel, proto hledá kouč Páník alternativy. Přijít by mohli dva z trojice Juliš, van Kessel, Tecl. Ze zmíněného sparťanského kádru mají ševci kromě Juliše políčeno ještě na záložníka Sáčka a univerzála Zahustela. K jednacímu stolu by měli činovníci klubů zasednout po dnešním utkání Sparta – Mladá Boleslav.

  Foto: sparta.cz


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje