novinky
More

Mohlo by Vás zajímat

Sparta nedovolila ostudu a v poháru vyřadila Pardubice

Pardubice od začátku zápasu hrály agresivně a rozhodně nepřijeli na Letnou „zaparkovat autobus“, jak by tomu velela logika jednogólového náskoku. Sparta měla s jejich napadáním problémy, vítr z plachet vzal ovšem východočechům obránce Costa, který se v 11.minutě trefil nohou po standardní situaci Breznanika. Tým trenéra Ščasného měl míč častěji na kopačkách a přestože Pardubice dřely a neúnavně napadali sparťanskou rozehrávku, bránu letenských prakticky neohrozili. A zkušenější Sparta trestala. David Lafata nejdříve ve 24. a poté ve 44. minutě potvrdil roli velkého kanonýra. Dorážkou po Julišově hlavičce zdvojnásobil sparťanské vedení a těsně před koncem poločasu stanovil po Breznaníkově centru skóre na 3:0.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce se na hřiště  ze sparťanské lavičky postupně dostali Fatai, Holek a Steinhöfer a právě nigerijský útočník, který vystřídal hrdinu prvního poločasu Lafatu, měl v 66. minutě velkou šanci, z deseti metrů však pálil pouze nad bránu. Sparta opět kontrolovala hru, v její kombinaci však byly mezery a tak všech 2528 diváků, kteří se na utkání přišli podívat, sledovali poněkud překvapivou branku hostí, kterou po centru ze strany střelil aktivní Daewon Kim. Stejný hráč se trefil i v prvním zápase a dělal  letenským problémy po celou dobu dnešního duelu. Dalších šancí už bylo v zápase poskrovnu, v nadějné pozici pálil vysoko nad Jiráček, jinak měli oba týmy problém dostat se do soupeřovi šestnáctky. Sparta tak zvítězila v odvetě MOL Cupu proti Pardubicím 3:1 a postoupila do čtvrtfinále.