novinky
More

Mohlo by Vás zajímat

Souhrn 15. kola Serie A: Římu i nadále vládne AS

Dvě pondělní dohrávky uzavřely 15. kolo Serie A, ve kterém byly mimo jiné úspěšné celky Juventusu a Neapole. Nedělní římské derby pak lépe dopadlo pro AS.

O úvodní zápas kola se v pátek postarala NeapolInterem. A domácí Interu připomněli, že ho pod novým trenérem Piolim čeká ještě hodně práce. Ani ne po dvou minutách se za Neapol prosadil Zielinski, když skóroval po sklepnutí od Callejona. O pár minut později se Zielinski změnil v nahrávače, z jeho přesného pasu těžil Hamšík, který překonal Handanoviče. A že úvody poločasů Interu nejdou, potvrdil v druhé půli gólem na 3:0 Insigne. Více branek už nepadlo a Neapol si tak připsala jasnou výhru.

Juventus měl v domácím utkání proti Atalantě co napravovat. V minulém kole totiž prohrál v Janově a na to určitě v turínském velkoklubu nejsou zvyklí. Že přijde náprava, naznačila už 15. minuta, kdy se Alex Sandro uvolnil na hranici velkého vápna a svou střelou překonal Sportiella. Ten lovil míč ze své sítě podruhé za další čtyři minuty, když Pjanic našel z rohu hlavu Ruganiho. Podobný scénář měl i třetí gól Juventusu. Pjanic nacentroval od rohového praporku a tentokrát přesně hlavičkoval Mandžukič. Branka hostujícího Freulera z 82. minuty pak už nic nezměnila a Juventus tak mohl slavit vítězství.

Na milánské San Siro přijelo Crotone, se kterým neměl mít domácí AC Milán příliš mnoho starostí. Po necelé půlhodině hry šli ale do vedení právě hosté, když Rohden v pádu přihrál Falcinellimu a ten se tváří v tvář Donnarummovi nemýlil. Blížila se poločasová přestávka, ale AC zvládlo ještě vyrovnat, ve 41. minutě se trefil Pasalic. Domácí mohli jít po pauze do vedení, když v 53. minutě zahrávali penaltu, Niangovu střelu ale Cordaz vyrazil. Čas pro AC rychle utíkal a zdálo se, že se zrodí překvapivá remíza, ale domácí nakonec v 86. minutě vysvobodil Lapadula. Crotone nezvládlo odvrátit přímý kop, míč se ve vápně dostal právě k Lapadulovi a milánský střelec zařídil svému týmu tři body.

Empoli zavítalo do Sassuola a pro hosty to nebyl povedený výlet. V poločase prohrávali už o dvě branky, o což se postarali Pellegrini s Riccim, když oba proměnili penaltu. V druhé půli vítězství domácích ještě pečetil Ragusa, který zblízka dorazil Ricciho střelu.

Sampdoria přivítala Torino a na úvodní gól si fanoušci museli počkat až do druhého poločasu. V něm se nejdříve prosadil Barreto, když se po rohu nejlépe zorientoval ve vápně Torina a překonal Harta. Hostující gólman inkasoval ještě jednou a tentokrát za to mohl Patrik Schick. Český útočník přišel na hřiště v 90. minutě a v páté minutě nastavení po Linettyho přihrávce potvrdil výhru Sampdorie.

Pescara hostila na svém stadionu Cagliari a souboj nováčků začal lépe pro hosty, které poslal do vedení Borriello. Zkušený útočník si naběhl na pas Di Gennara a po ukázkovém zpracování předvedl i přesné zakončení. Právě nahrávač u prvního gólu Di Gennaro pak svůj tým oslabil, když ve 28. a 34. minutě viděl dvě žluté karty a musel předčasně do sprch. Přesto Cagliari dlouho drželo své vedení, to mu v druhé minutě nastaveného času ale vzal Caprari. Ten si nikým nehlídaný našel centr Biraghiho a zajistil tak pro Pescaru alespoň bod.

Šlágr kola obstaral zápas LazioAS Řím. Prestižní římské derby vyhrálo AS, za které v 64. minutě otevřel skóre Strootman. Laziu se nevyplatilo kličkování stopera Wallace na hranici velkého vápna, kterého o míč obral právě Strootman. Ten si ale neodpustil při návratu z oslavy svého gólu chrstnutí vody na náhradníka Lazia Cataldiho, který zareagoval zatažením Strootmana za dres. Výsledkem byla žlutá karta pro Strootmana a Cataldi viděl dokonce kartu červené barvy. O deset minut později pak přišla pro AS pojistka, Nainggolan napřáhl z dálky a dokonale překvapil brankáře Marchettiho. AS si už dvoubrankové vedení pohlídalo a je tak vládcem Říma.

Palermo cestovalo na půdu Fiorentiny, kde prohrávalo po gólu Bernardeschiho z penalty. Hosté ale dokázali odpovědět ve 49. minutě, když se z přímého kopu nádherně trefil Jajalo. Pro Palermo by byl bod určitě úspěchem, ale nakonec na něj nedosáhlo. V 93. minutě totiž Zarate nacentroval do vápna, k hlavičce se dostal Babacar a vystřelil pro Fiorentinu výhru.

Chievo sehrálo svůj domácí zápas proti Janovu a byli to domácí, kteří mohli jít v první půli do vedení. Meggioriniho pokus ale zastavilo břevno a Chievo nevyužilo ani penaltu, kterou trestuhodně zahodil Birsa. Po přestávce se ke slovu dostali i hosté a i oni skrze Ninkovice trefili brankovou konstrukci. Gólu se ale nakonec ani jeden z týmů nedočkal.

V posledním utkání kola nastoupila Bologna na hřišti Udinese a stav byl dlouho bezbrankový. Hosté sice hráli po vyloučení Pulgara v deseti, ale Udinese stále nemohlo svou přesilovku využít. Až přišla 93. minuta. Widmer se na pravé straně uvolnil přes obránce, nacentroval a do míče se z voleje opřel Danilo. A brazilský stoper rozjásal fanoušky domácích. Jeho střela se totiž od břevna odrazila za záda bezmocného Miranteho. Udinese si tak přece jenom došlo pro vítězství.