6.6 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Slávistické posilování pokračuje. Novými tvářemi Pavlenka, Mešanovič a Železník


  Pražská Slavia nadále doplňuje svůj kádr. Dnes oficiálně oznámila jména dalších hráčů, kteří rozšíří její řady. Jsou jimi brankář Pavlenka z Baníku Ostrava, Muris Mešanovič z Vysočiny Jihlava a Lukáš Železník ze Zlína. První dva podepsali smlouvu do 30. června 2019, v případě Železníka není délka kontraktu zatím známá. Podle slávistického šéfa Jiřího Šimáněho je Železníkovo angažmá těsně před podpisem, Zlínský deník již bere celou věc jako hotovou. „Jsme dohodnutí, jednání se střetlo v kompromisu. Teď už řešíme jen administrativní záležitosti,“ potvrdil ředitel Fastavu Jakub Holcman pro deník.

  Třiadvacetiletý Pavlenka zatím ve své ligové kariéře odchytal 67 zápasů, všechny v Baníku Ostrava, kde v této sezoně plnil funkci kapitána mužstva. Navíc působil v roli dvojky na šampionátu hráčů do 21 let, který se konal letos v létě v ČR. „Jsem velmi šťastný, že můžu oblékat dres Slavie. Má tradici, historii a věřím, že se nám všem podaří ji dostat tam, kam patří – do Evropy. Příští týden se připojím,“ cituje Pavlenku server isport.cz.  „Jsme rádi, že se nám podařilo hned na počátku transferového období dotáhnout přestup Jiřího Pavlenky. Věřím, že Jirka ve Slavii ukáže své nabyté zkušenosti a dál rozvine svůj velký potenciál,“ uvedl hráčův agent Viktor Kolář.

  25letý útočník Muris Mešanovič vstřelil na podzim za Jihlavu 8 branek a svými výkony si hlasitě řekl o změnu dresu. Bosenská rychlonožka by měla vytvořit společně s Železníkem konkurenci doposud nenahraditelnému Milanu Škodovi. Pražský klub má nadále velký zájem o služby reprezentanta Josefa Šurala, v jejím hledáčku jsou také Dušan Švento (1. FC Köln), Martin Zeman (Sion) a Matúš Bera (Trenčín).


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje