6.6 C
Prague
Neděle, 5 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Profesionální tenis chystá změny: Vzniknou superturnaje!


  Asociace tenisových profesionálů (ATP) letos v listopadu během Turnaje mistrů bude pracovat na kalendáři turnajů pro rok 2019. Jedna z plánovaných změn se bude nejspíše týkat antukových podniků Masters v Madridu a Římě. Prezident Italské tenisové federace Angelo Binaghi potvrdil, že jak v Madridu, tak Římě by se mělo bojovat po dobu deseti dní a počet míst v hlavní soutěži by se měl rozšířit na 96 hráčů. 

  „Viděl jsem plánované změny ze strany ATP. Od roku 2019 by vedení ATP chtělo, aby se turnaje v Madridu a Římě hrály po dobu 10 dní a v hlavní soutěži bylo 96 tenistů,“ řekl Binaghi v rozhovoru pro italskou soukromou televizní stanici. „Pokud budou změny schváleny, bude se muset s kalendářem hýbat více, jelikož teď Madrid a Řím zabírají jen dva týdny,“ dodal šéf italského tenisu. Madrid a Řím by se tak dostaly na stejnou úroveň jako Indian Wells a Miami, kde v hlavních soutěžích rovněž startuje 96 hráčů. Turnaje v Kalifornii a na Floridě mají v kalendáři vymezené dva týdny každý, dohromady tedy měsíc.

  V Indian Wells, Miami, Madridu i Římě však hrají i ženy a jestli by se chtěla Ženská tenisová asociace (WTA) těmto změnám přizpůsobit, se zatím neví. Pokud by ženské turnaje zůstaly ve stejném formátu, zřejmě by Masters v Madridu a Římě startovaly v prvním týdnu až například v pátek, tudíž později, než Indian Wells a Miami, kde je formát stejný pro muže i ženy. Akce Masters v Indian Wells a v Šanghaji by rády získaly nový status „super Masters“. V případě schválení by se zvyšovaly odměny a body do žebříčku. Roger Brennwald, prezident turnaje ATP v rodném švýcarském městě Rogera Federera – tedy v Basileji, už loni v listopadu navrhoval koncept „750 series“, tedy kategorie, která by jeho akci postavila těsně pod podniky série Masters. K Basileji by se chtěly přidat Dubaj, Rotterdam a Peking.

  [ssba]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje