6.6 C
Prague
Středa, 1 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Pohádka nekončí! Island postupuje na MS!

  Přesto, že má Island jen pár stovek tisíc obyvatel, pomalu se stává fotbalovou velmocí. Za poslední čtyři roky poskočil o téměř sto míst v žebříčku FIFA, kde figuruje na 22. místě před celky jako Rusko, Nizozemsko, USA nebo Česko.

  MS 2014, Začátek!


  Takřka pohádkový příběh se začíná psát při kvalifikaci na MS 2014. Tehdy Island sestavil silné mužstvo, v té době především z ostrovních amatérů. Do kvalifikační skupiny, která byla relativně přívětivá, jdou v roli jednoho z outsiderů. Je nutno podotknout, že již na startu je skupina považovaná za jednu z nejslabších celé kvalifikace. Kromě favorizovaných Švýcarů, kteří skupiny následně vyhrávají, se Island utká postupně se Slovinskem, Albánií, Norskem a Kyprem.

  V prvním zápase snadno vítězí nad Norskem, poté ovšem po nepřesvědčivém výkonu prohráli 0:1 s Kyprem. Na řadu poté přichází výhra nad Albánií, a prohry s vítězi skupiny a Slovinskem. Celek se zvedá po vybojované remíze se Švýcary a díky poslednímu zápasu, ve kterém získává bod s Norskem postupuje do baráže. Tam neměli štěstí a narazily na rozjeté Chorvaty, kteří jim nedali šanci.

  ME 2016, Islandská senzace!

  O dva roky později jdou do boje v kvalifikaci o ME. Ve skupině naráží na Česko, Turecko, Nizozemsko, které postupně poráží. Spolu s Čechy zde načaly mizérii úřadujících vícemistrů světa Nizozemců. Nakonec postupují z druhého místa po českém výběru.

  V základní skupině potkávají Rakušany, kteří končí na posledním místě v tabulce, budoucí mistry Evropy z Portugalska, se kterými remizují 1:1. Další remíza přichází s Maďary, senzačními vítězi skupiny. V osmifinále vyřazují Anglii, v historickém zápasu, který sledovalo 99 % islandské populace. Blokádu jim postaví až domácí Francouzi.

  MS 2018, Příběh pokračuje!


  Máme to v živé historii. Před pár dny seveřané postoupili na světový turnaj a stávají se nejmenší zemí, co se na šampionát dostala. Vyhrávají kvalifikaci, pomstí se Chorvatům, kteří je o poslední MS připravují. Hrají jako nikdy. Agresivněji, útočněji, týmově. Výborní trenér, výborní hráči, výborní fanoušci. To vše stojí za Islandským zázrakem!

  Oslavy po vítězném duelu s Kosovem (2:0)

  Kteří hráči a jaké příběhy stojí za tímto postupem, čtěte již brzy na SMAG.CZ.

  [ssba]

   


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje