6.6 C
Prague
Neděle, 5 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Péče o koženou peněženku prodlouží její životnost

  Pokud si chceme pořídit kvalitní peněženku, která nám vydrží dlouhý čas, musíme počítat s tím, že to není záležitost zrovna laciná. Chceme-li, aby nám sloužila co nejdéle, je potřeba se o ni také náležitě starat. Vzhledem k tomu, že kožená peněženka je náš každodenní pomocník a zároveň se stala i módním doplňkem, nosíme ji s sebou vždy a téměř všude. Některé modely nám dokonce nahrazují malou kabelku. Není tedy divu, že se mohou občas umazat. Jak se tedy o peněženku postarat?

  Není potřeba žádná speciální péče, ale…

  Především dámská kožená peněženka bývá používána velmi často. Ženy v ní často nosí nejen peníze, ale také platební nebo klubové karty, pozvánky k lékaři a další drobnosti. Peněženky větších rozměrů jim často nahrazují kabelky – psaníčka. Aby si peněženka zachovala co nejdéle svůj vzhled, je potřeba se o ni občas postarat. Kůže je sice materiál nevyžadující žádnou speciální péči, přesto je dobré peněženku občas vyprázdnit, vyčistit vnitřek pomocí vlhkého hadříku. Ten můžeme použít i na vnější části peněženky. Kůže totiž obsahuje velmi malé, pouhým okem neviditelné, póry. V nich se usazují nečistoty a prach. Pokud peněženku občas někam odložíme, může se její povrch ušpinit. Tady je potřeby vyčistit ji ihned. Peněženka také uvítá, když na ni jednou za čas použijeme speciální čistící krém určený pro kožené povrchy. Ten ji nejen zbaví usazených nečistot, ale také zvláční a zjemní. Šikovným pomocníkem jsou také kondicionéry určené právě pro kůži. Ty v sobě obsahují speciální druhy olejů nebo tuků, které opět kůže zjemní a zabrání tak jejímu popraskání.

  Kůže časem získá patinu, tu nevyčistíme, navíc dodá peněžence originální vzhled.

  • Péči si zaslouží i kovové doplňky

  Některé modely se zapínají na kovové zipy nebo přezky či se na nich nacházejí ozdoby z kovu. Jestliže začne mizet jejich lesk, pak můžeme použít měkký hadřík a přípravek určený pro péči o šperky. Zdobí-li peněženku lesklé kamínky, postačí trochu jarové vody.

  Jakmile máme peněženku očištěnou, necháme ji ještě nějakou dobu vyschnout. Nepokládáme ji však na místo, kam svítí sluneční paprsky. Vhodné není ani sušení na radiátorovém topení nebo fenování. Ideální je pokojová teplota.

  Kvalitní a originální modely za přijatelné ceny

  Pokud si chceme pořídit kvalitní koženou peněženku za přijatelnou cenu a v neotřelém designu, takové nabízí e-shop penezenky-ahal.cz. V nabídce jsou kožené peněženky dámské i pánské, různých tvarů, barev, velikostí a s různými typy zapínání. Samozřejmostí je luxusní peněženka nebo značková peněženka. E-shop pamatuje i na děti. Těm zde můžeme opatřit dětskou peněženku. Nalezneme zde i sportovní peněženky a dokonce i peněženky pro leváky.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje