6.6 C
Prague
Čtvrtek, 1 prosince, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Vinaři musí mít pro své “poklady” koutek

  Při zařizování bytu je důležité, aby bylo místo pro všechny nezbytnosti. Šatní skříně na oblečení, botník na desítky párů bot, komoda na ručníky a ponožky. A v neposlední řadě regál na vína, kam můžete naskládat všechny cenné lahve.

  Všem na očích

  Regál představuje ideální úložný prostor. Máte ke všemu, co do něj uložíte, přístup. A pokud nepodceníte výběr, může být i solitérním prvkem celého interiéru. Ale to se pochopitelně nebavíme o klasických konstrukcích z kovu, které pořídíte v každém hobbymarketu. Regál na víno je vcelku netradiční, málokdo má totiž doma zásoba lahví, aby je vystavil. Koupíte jednu nebo dvě a když se dopije, doplníte zásoby. Běžná praxe. A pokud už chcete mít rezervy větší, volíte vinotéku. Regál se vidí málokdo. Na druhou stranu je neokoukaný a může dát na odiv, čím rozmazlujete chuťové buňky a možná i pohostíte návštěvu.

  Desítky podob

  Regál na víno je originální a může zvolit z mnoha variant. Dvě řady nebo klidně i pět, deset lahví vedle sebe nebo rovná polovina. Od podlahy až ke stropu nebo naopak nižší a široký. Záleží na tom, jak moc na stojany chcete upozornit a co vám dovoluje prostor v bytě. Můžete jím osvěžit nudnou chodbu nebo doplnit nadčasový obývací pokoj, vyplnit výklenek v místnosti nebo pomocí něj vytvořit částečnou příčku mezi kuchyní a jídelnou.

  Plast působí možná až příliš futuristicky nebo naopak fórově, kov je spíš výstřelek, ale dřevo představuje klasiku. Bytelnou, fortelnou, drahou, jedinečnou, vkusnou. Přesně takové je i víno, které bude regál ochraňovat. Volba materiálu by tedy měla být předem jasná, experimenty se v tomto případě příliš nenosí. Velkou výhodou regálů na víno je to, že působí jako výrazný prvek celého interiéru a není potřeba ho dolaďovat dalšími doplňky nebo příslušenstvím. Žádné květiny, výrazné barvy ani struktury. Jen nadčasový a jednoduchý (a nestárnoucí) design a kvalitní víno. To je vše.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje