6.6 C
Prague
Středa, 1 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Co nesmí chybět v pokoji pro dospívající slečnu?

  Zařizovat pokoj pro teenagery není vůbec jednoduché. O to spíš, když se jedná o dívky, které mají přeci jen trochu vyšší nároky. Začíná se více zajímat o módu, dbát o svůj vzhled, zvát k sobě kamarádky a trávit více času prohlížením sociálních médií. Zároveň rozvíjí své koníčky a mění se její osobnost – z malé princezny se stává dospělá žena.

  Jaký nábytek zvolit?

  Dívčí pokoj by neměl postrádat dostatek úložných prostor. Základem je prostorná šatní skříň se zrcadlem, případně pořiďte zrcadlo samostatně stojící. Není novinkou, že hlavním trendem v koupelnách jsou LED smart zrcadla, ale není to jediné zrcadlo. Na zrcadle i v pokojíčku může dcera začít trénovat perfektní nalíčení za všech světelných podmínek, ale zalichotí i při focení. Další úložné prostory můžete vyřešit regály, policemi a stojany na oblečení.

  V období dospívání je vhodné pořídit dětem novou postel nebo alespoň matraci. Tělesná konstituce se mění a na dětské matraci už by se nemusely vyspat pohodlně. Ideální jsou pěnové matrace střední tuhosti, které tělu poskytnou dobrou oporu. Pokud ale víte, že postel bude zároveň sloužit jako prostor na sezení a učení, volte matraci o něco tvrdší.

  Vzdělání je samozřejmě jednou z nejdůležitějších věcí, a tak nesmí v pokoji chybět koutek na učení. Dostatečně vysoký psací stůl, ergonomická židle s polstrováním a stolní lampa jsou naprostým základem. Další vybavení už se bude řídit prostorem a dívčími zálibami. Pokud se zhlédla v make-upu, můžete jí pořídit toaletní stolek. Jestli ráda cvičí, snažte se vyhradit prostor na podložku a sportovní náčiní. Milovnice umění potěší malířský stojan, nadšené hudebnice stojan na noty a nástroje.

  Barvy nechte na ní

  Barvy a styl už si mladá slečna musí vybrat sama podle svého vkusu. Ne každá dívka bude nadšená z princeznovské růžové. Naopak ji mohou zaujmout moderní barvy, jako je tyrkysová, oranžová či prostá kombinace černé a bílé. Nezapomeňte, že je to především ona, kdo se ve svém útočišti musí cítit dobře.

  https://pixabay.com/cs/photos/lid%c3%a9-%c5%beena-sn%c3%addan%c4%9b-postel-2587986/

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje