6.6 C
Prague
Středa, 1 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Osmifinále MOL Cupu: Zlín vs. Sparta


  Nepříjemného soupeře přiřknul los zlínským ševcům. Ti dnes na své půdě přivítají od 16:30 v rámci osmifinále MOL Cupu pražskou Spartu. Pražanům se pomalinku začíná vyprazdňovat marodka, k dispozici tak již budou například Zahustel, Costa či Šural. Mimo hru je ovšem nadále celá plejáda borců – dlouhodobě mimo jsou Martin Frýdek s Lukášem Váchou i letní posila Tomáš Rosický, připraven nastoupit nebude ani Čermák.

  Ani Zlín nebude zdaleka kompletní. Na marodce jsou tři středoví záložníci Janíček, Hnaníček a Živulič. Defenzivní středopolaře tak budou muset nahradit ofenzivnější typy. Dá se předpokládat, že uprostřed hřiště vyběhnou Holík a Traoré. „Chci využít hráče, kteří jsou odpočatí a mají chuť, aby ukázali, co v nich je a proč tady jsou. Věřím, že zatlačí na svoje místa, na své posty. Dneska máme kádr patnácti velice kvalitních hráčů. Jsou mezi nimi minimální rozdíly,“ uvedl v rozhovoru pro isport.cz kouč domácích Bohumil Páník.

  Pražané chtěli vzhledem ke svému náročnému programu odložit utkání na pozdější termín, na to však Moravané nepřistoupili. „Nechtěli jsme se motat v pozdějších termínech. Kluby se pak domlouvají, dohadují. Jsme rádi, že se hraje teď. Je to poslední podzimní kolo poháru. Pro Spartu je to samozřejmě horší, zápasy se jí nakumulovaly. To jsme viděli v Plzni, kde měla velice dobrý úvod, ale postupně jí odcházely síly a nedokázala se vyrovnat s agresivitou a týmovou oddaností soupeře,“ pokračoval Páník.

  Sparťané se tedy budou muset trmácet dobrých 300 kilometrů, což jim v současné situaci rozhodně nepřidá. Na to se ale na pražské Letné vymlouvat nechtějí. „Nebylo co řešit. Takto to bylo vylosované, takže to respektujeme. Naším úkolem je co nejlépe se připravit, ale řešit kdo dostal koho a kde bude hrát? Tím bychom se nikam neposunuli,“ uvedl asistent trenéra Sparty Zdeněk Svoboda pro klubový web.

  V minulém kole poháru dostali šanci mladé „pušky“. Do hry zasáhli Císařovský, Havelka, Köstl, Mustedanagič a Dudl. Poslední jmenovaný měl prsty v obou gólech, které posunuly Spartu do osmifinále, a v následujícím týdnu si odbyl svou premiéru také v domácí nejvyšší soutěži a Evropské lize. „Mladí kluci se už v  sestavě se objevují v lize i v poháru. I vzhledem ke zdravotnímu stavu s námi odcestují a budou na utkání připraveni, ať už od začátku, nebo v průběhu utkání,“ uzavřel Svoboda.

  Vzhledem k rozdílnému rozpoložení obou mužstev rozhodně nelze čekat, že by svěřenci trenéra Holoubka domácí Zlíňany válcovali od prvních minut. Utkání bude zřejmě hodně vyrovnané. Kdo se bude radovat z postupu do čtvrtfinále?

  Foto: denik.cz


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje