6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Nové důkazy: Osmifinalistka Wimbledonu dopravní nehodu nezavinila, přesto čelí žalobě


  Americká tenistka Venus Williamsová podle nově zveřejněných důkazů nenese vinu na dopravní nehodě, při níž na Floridě zemřel starší osmasedmdesátiletý muž. Policejní vyšetřovatelé původní závěry, podle nichž bývalá světová jednička smrtelnou kolizi v křižovatce zavinila, změnili po shlédnutí záběrů z bezpečnostní kamery.

  Sedmatřicetiletá tenisová hvězda před Wimbledonem, na který nastoupila v pozici favoritky, ale zároveň silně otřesená z dopravní nehody, si může oddychnout, nebude stíhána, přestože původní důkazy jí usvědčovaly, že nehodu zavinila. Nicméně později policie z Palm Beach Gardens informovala, že Williamsová při tragické nehodě neporušila dopravní předpisy. Do křižovatky vjela na zelenou a byla donucena zabrzdit, aby dala přednost jinému vozu. Když se znovu rozjela, narazilo do ní auto. „Na základě videa byl změněn původní závěr, že Williamsová nehodu zavinila. Vyšetřování stále pokračuje, konkrétní viník zatím nebyl určen,“ sdělil známé tiskové agentuře policejní mluvčí Paul Rogers. Za volantem vozu, který se s Williamsovou srazil, byla osmašedesátiletá žena. Její o deset let starší manžel o dva týdny později zemřel na následky vážných zranění.

  Řidička utrpěla zlomeniny ruky. Tenistka vyvázla bez zranění a obviněna nebyla, nicméně čelí žalobě rodiny oběti. „Neexistují žádná slova, která by dokázala popsat to, jak moc zdrcující to je,“ reagovala Venus ve Wimbledonu na dotaz novináře, který ji velmi očividně rozhodil dotazem na zmíněnou dopravní nehodu. „Nevím, co více bych k tomu ještě měla více říci,“ dodala se slzami v očích bývalá světová jednička, která poté musela na chvíli opustit místnost určenou ve Wimbledonu pro tiskové konference.

  I přes značné psychické problémy se ale Venus Williamsová dostala až velmi blízko k branám postupu do osmifinále Wimbledonu.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje