6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Myjava odstupuje ze slovenské nejvyšší soutěže

  K neortodoxnímu kroku se na prostest proti situaci ve slovenském fotbalu rozhodl proligový klub Spartak Myjava. Tým se rozhodl odstoupit k 1. lednu 2017 z první ligy. Vedení klubu (aktuálně mu patří 6.místo v tabulce) striktně odmítlo finanční i organizační důvody svého kroku. Slovenský fotbalový svaz zatím oficiální stanovisko Myjavy neobdržel, pokud k odstoupení opravdu dojde, budou všechny její podzimní výsledky anulovány a jarní část bude hrát jen jedenáct účastníků.


  „Svolali jsme hráče a realizační tým. Všem jsme oznámili, že v podstatě všichni jsou volní a pomůžeme jim v etablování se v jiných klubech,“ uvedl primátor Myjavy a současně předseda klubu Pavel Halabrín. „Naše rozhodnutí je definitivní a neměnné, odcházíme z profesionálního fotbalu,“ dodal témeř jedním dechem.

  Vůči hráčům klub údajně nemá žádné finanční závazky. „Odměny za prosinec dostanou vyplacené v lednu. Chceme skončit s čistým štítem,“ řekl Halabrín s tím, že se klub co nejdříve vyrovná i s permanentkáři. A také s akcionáři, kteří se složili na rekonstrukci stadionu.

  Mezi hráče, nově teď bez angažmá, patřil i český obránce Petr Pavlík, „S financemi problém nebyl nikdy. Myslím, že to byl takový syndrom vyhoření, když se v lize o něco snažili a asi nebyli spokojeni, jak s nimi spolupracuje slovenský fotbalový svaz. Tak nám to i majitel říkal. Asi si mysleli, že něco změní… Dalo se to řešit i jinak, ale jejich rozhodnutí respektuji a chápu,“ uvedl Pavlík v rozhovoru s ČTK

  Nejedná se o náhlé hnutí, nespokojenost s fotbalovým prostředím bobtnala celý rok. „Celé směřování slovenského a profesionálního fotbalu, jeho podpora ze strany státu, fotbalového svazu i médií je velmi slabá,“ řekl Halabrín. Rozbuškou zřejmě bylo rozhodnutí disciplinární komise, která po zápase se Slovanem Bratislava. V zápase došlo k potyčkám a několika nesportovním chování. DK však potrestala především hráče Myjavy.

  „Je nám líto, že se funkcionáři Myjavy rozhodli odstoupit z nejvyšší soutěže uprostřed sezony. Další kroky jsou v pravomoci Unie ligových klubů, která soutěž řídí,“ uvedl ve svém vyjádření k věci, předseda Slovenského fotbalového svazu Ján Kováčik.

  Myjava ještě v roce 2009 působila ve čtvrté lize, o běhm dalších tří sezon si postupně, po 92letech existence,  vybojovala postup do nejvyšší soutěže. Letos na podzim se dokonce představila i v předkole Evropské ligy v dvojzápase s rakouskou Admirou.

  Z hráčů už má nové angažmá například útočník Štefan Pekár. Jeho podpis už získal druholigový Baník Ostrava.

  [ssba]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje