6.6 C
Prague
Sobota, 22 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Loučení legendy. Hewitt v 34 letech ukončil tenisovou kariéru


  Se slzami v očích, ale se ctí. Tak se loučila někdejší světová jednička, 34letý australský tenista Lleyton Hewitt, s kariérou profesionálního tenisty. Symbolicky na domácí půdě. Jeho posledním soupeřem byl David Ferrer, který Hewittovi nepovolil zisk jediné sady. „Dal jsem do toho všechno, do šatny jsem si nic nenechal. Celou kariéru jsem odehrál na sto procent. Vždy jsem miloval, když jsem tady mohl nastoupit a hrát zápasy. Měl jsem velké štěstí, že jsem měl tu možnost dvacet let v kuse,“ rozpovídala se při pozápasovém ceremoniále v Rod Laver Areně loučící se legenda bílého sportu. Aplaudoval mu nejen celý centrální kurt, slova uznání se Hewittovi dostala také od svých kolegů a současných hvězd Rogera Federera, Rafaela Nadala, Novaka Djokoviče, Andyho Murryho a také krajana Nicka Kyrgiose.

  „Lleytone, děkuji za vše, co jsi pro tenis udělal. Přeji ti hodně štěstí v rodinném životě. Máš fantastické děti a skvělou rodinu,“ poklonil se v krátkém videu Federer. Hold žijící legendě vzdal také její dnešní soupeř David Ferrer. „Byl jsem velmi nervózní. Byl to pro mě smutný den. Ukončil jsem Lleytonovi kariéru a to mě vůbec netěší. On je jeden z nejlepších hráčů v historii tenisu. Doma mám jeho podepsané triko, které jsem získal před sedmi lety. Je to jediný trikot hráče, který vlastním,“ řekl dojatě Španěl. „Lleyton potvrdil to, co ho celou kariéru zdobilo. Je to nesmírný bojovník, u kterého nikdy nemáte nic jistého. Dneska to bylo také tak. Bojoval až do posledního míčku, bylo to neskutečné,“ pokračoval Australanův přemožitel.

  „David dnes odehrál fantastický zápas. Ukázal, proč je osmým hráčem světa. Já jsem udělal vše, co bylo v mých silách, stejně jako to bylo celou mojí kariéru. Můžu být na sebe hrdý. Vždy jsem dal tenisu sto procent,“ zopakoval dojatý Hewitt a poklonil se fanouškům na Australian Open. „Nikdy jsem nehrál před lepšími fanoušky, než jste vy. Je pro mě nesmírnou ctí, že jsem tady mohl hrát dvacet ročníků po sobě. Mám tady svůj druhý domov,“ vyznal se hráč, jenž za svou kariéru stihl vyhrát na 30 turnajů ATP a dva grandslamy (US Open 2001, Wimbledon 2002) a od listopadu 2001 do června 2003 nepřetržitě z pozice jedničky vládl světovému tenisu.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.