6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Lišky jsou bez trenéra. Ranieri skončil na lavičce Leicesteru

  Úřadující mistři Premier League z Leicesteru v této sezoně nepřipomínají loňské hladové šelmy ani omylem. V lize jsou pouhý bod nad sestupovým pásmem, jejich bilance v posledních zápasech je tristní. Naposledy mužstvo bodovalo 2. ledna na hřišti Middlesbrough, poté už následovala série pěti porážek v řadě.


  První oběť neuspokojivých výsledků je na světě. Italský kouč Claudio Ranieri byl ve čtvrtek vedením klubu odvolán. „Vedení se domnívá, že změna na lavičce je v současné chvíli nezbytná, ačkoliv nás rozchod s koučem bolí,“ zní oficiální zpráva z klubu.

  65letý trenér v loňské sezoně senzačně dovedl „Lišky“ k historicky prvnímu titulu v Premier League, ačkoliv bylo mužstvo pasováno do role outsidera soutěže. „Je bez debat, že Claudio Ranieri se může pyšnit titulem nejúspěšnějšího trenéra Leicesteru všech dob,“ píše se dále v prohlášení. „Nicméně je třeba si přiznat, že výsledky v aktuální sezoně jsou pro klub akutní hrozbou.“

  Management Leicesteru také prohlásil, že odvolat kouče bylo jedno z nejtěžších rozhodnutí za poslední roky. Bývalo by k němu bylo došlo nejspíš ještě dříve, pokud by se pararelně s bídnými představeními v lize mužstvu nedařilo v Champions League, kde „Foxes“ postoupili do osmifinále, a právě ve včerejším utkání na hřišti Sevilly (prohra 1:2) koučoval Ranieri Leicester naposledy.

  Vedením byli prozatím pověřeni asisentt Craig Shakespeare a trenér prvního týmu Mike Stowell. Co bude dál, se zatím neví. Sportovní novinář BBC Pat Murphy například doporučuje bývalého kouče anglické reprezentace Roye Hodgsona. Spekuluje se také o jménech jako Roberto di Matteo či Martin O´Neill.

  Foto: skysports.com


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje